«سفیران انفال» از اقدامات فرهنگی برای حراست از منابع طبیعی است | اتاق خبر
کد خبر: 323689
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 02:16
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اعزام روحانیان به مناطق روستایی در قالب طرح «سفیران انفال» از جمله مهم‌‌ترین اقدامات فرهنگی این سازمان برای حراست از منابع طبیعی است.

اتاق خبر-  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اعزام روحانیان به مناطق روستایی در قالب طرح «سفیران انفال» از جمله مهم‌‌ترین اقدامات فرهنگی این سازمان برای حراست از منابع طبیعی است.

بهمن اسکندری ظهر شنبه در مراسم جشن درختکاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی، به چالش‌های فرا روی زیست‌محیطی و منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: در راستای رفع این چالش‌ها باید عزم همگانی در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: همه آحاد جامعه با تمام وجود چالش‌های زیست‌محیطی را درک کرده‌اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به گرم شدن زمین اشاره کرد و گفت: در این میان علت گرم شدن زمین افزایش دی‌اکسید کربن و راهکار حل آن نیز درختکاری است تا این دی‌اکسید کربن را جذب کند.

اسکندری گفت: افزایش پوشش گیاهی از تخریب بی‌رویه جلوگیری می‌کند و در این میان حفظ خاک از مسئله آب نیز مهم‌تر است که باید همه افراد جامعه برای حفظ خاک تلاش کنند چراکه تولید خاک بیش از ۳۰۰ سال طول می‌کشد.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه حفظ منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی در هر زمینه به‌ویژه حوزه منابع طبیعی بسیار سخت و زمان‌بر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اعزام روحانیان به مناطق روستایی در قالب طرح «سفیران انفال» ازجمله مهم‌ترین اقدامات فرهنگی برای حراست از منابع طبیعی است.

اسکندری تأکید کرد: بیش از پنج هزار همیار طبیعت در حفاظت منابع طبیعی استان  همکاری دارند و در این میان این همیاران طبیعت متشکل از هنرمندان، دانش آموزان، دانشجویان و کارکنان دستگاه اجرایی هستند.

وی افزود: همیاران طبیعت در بخش حفاظت، گزارش تخریب و در قالب همیار مروج و محافظ با اداره منابع طبیعی همکاری کرده‌اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تصریح کرد: آتش‌سوزی بخشی از تخریب‌کننده منابع طبیعی محسوب می‌شود و در این میان بر اساس تحقیقات دلایل آتش‌سوزی تا ۷۲ درصد نامعلوم، ۲۲.۵ درصد سهل‌انگاری و ۵.۵ درصد عمدی که توسط مردم  است.

اسکندری گفت: سالانه جشن روز با همکاری به نام قشر خاصی انجام می‌شود که امسال کاشت درخت به‌دست خانواده شهدا و بانام شهیدان است.

وی یادآور شد: کاشت نهال افرا در محوطه این دانشگاه به نام شهید مجید شهریاری به‌منظور ماندگاری نام این شهید والامقام غرس می‌شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید