هلاکت ۷۰ تروریست داعشی | اتاق خبر
کد خبر: 323765
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 15:31
یک سرکرده سعودی گروه تروریستی النصره ضمن بازدید از مناطق مشرف بر الفوعه تهدید کرد که با شلیک ۳۰۰ موشک این شهر را فتح خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، منابع محلی در شهرک الفوعه در حومه ادلب واقع در شمال سوریه گفتند: تونل‌هایی که جبهه النصره در شهرک بنش به سمت شهرک الفوعه و کفریا حفر کرده، تقریبا آماده شده است.

این منابع گفتند که «عبدالله المحسینی» سرکرده سعودی گروه تروریستی النصره به "بنش" آمده و از مناطق مشرف بر الفوعه بازدید به عمل آورده است.

وی همچنین تهدید کرده است که بعد از شلیک بیش از 300 موشک از نوع "الفیل" و منفجر کردن چندین خودروی بمب‌گذاری شده وارد الفوعه خواهد شد.

سایتهای مخالفان ویدئویی از این تروریست سعودی در داخل یکی از تونلهای النصره در مرزهای شهرک الفوعه منتشر کردند. وی در این ویدئو تهدید می‌کند که نبرد جدیدی را برای فتح الفوعه آغاز خواهد کرد.

گروه تروریستی احرار الشام فرماندهی نظامی در بنش و "خربه الصواغیه" را که در مجاورت دو شهرک کفریا و الفوعه قرار دارد به جبهه النصره سپرده است.

اهالی الفوعه و کفریا اینک نگران این هستند که با توجه به تنگ شدن حلقه محاصره تروریستها هدف حمله غافلگیر کننده آنها از طریق این تونلهای حفر شده قرار بگیرند.

و خبر دیگر اینکه یک منبع نظامی گفت که در جریان عملیات ارتش سوریه برای دفع حمله تروریستهای داعشی به تپه‌های اطراف اثریا در شمال شرق حماه 70 تن از آنها به هلاکت رسیدند.

درگیری‌ها بین نیروهای سوریه و آخرین گروههای تکفیری باقی مانده در لاذقیه که اغلب آنها وابسته به حزب ترکستانی هستند همچنان ادامه دارد.

در همین راستا یک منبع نظامی به تسنیم گفت که نیروهای سوری موفق شدند چندین تپه در اطراف شهر "کبانی" آخرین دژ تروریستها در حومه شمالی لاذقیه را به کنترل خود در آورند.

وی افزود: اهمیت این تپه ها در این است که کاملا مشرف بر سهل الغالب و جسر الشغور در حومه شمال ادلب است و بنابراین حضور ارتش در آنجا موجب می‌شود که نبردهای بعدی، امنیت و سرعت بیشتری داشته باشد.

و خبر دیگر اینکه نیروهای دموکراتیک سوریه بعد از درگیری های شدید با تروریستهای داعشی چندین روستا در اطراف شهرک "سلوک" در حومه شمالی رقه را به کنترل خود در آورده و وارد روستای "بئر حمود" شدند.

همزمان ارتش ترکیه پایگاههای یگانهای حمایت مردمی کرد در نزدیکی شهر قامشلی در حومه شمالی حسکه را هدف قرار داد.

مرکز آشتی روسیه در فرودگاه حمیمیم در لاذقیه اعلام کرد که وزارت دفاع رسویه به تضمین امنیت سرکرده های معارض که با دولت سوریه آشتی می کنند کمک خواهد کرد.

و خبر دیگر اینکه طی 24 ساعت گذشته 9 مورد نقض آتش بس از سوی گروههای مسلح در مناطق سوریه از جمله در استان حلب، دمشق، لاذقیه و درعا به وقوع پیوسته است.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید