نسبت به مجلس آینده بسیار امیدوارم | اتاق خبر
کد خبر: 323909
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 11:58
حجت ا‌لاسلام والمسلمین روحانی اظهار کرد: سیاست ما نسبت به مسائل منطقه‌ای روشن است. ما دنبال کمک به دولت و مردم عراق ، سوریه ، لبنان و سایر کشورها از جمله یمن هستیم. ما کمک های نوع دوستانه خود را به یمن انجام داده و انجام می‌دهیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حجت ا‌لاسلام والمسلمین روحانی در پاسخ به پرسشی درباره رویکرد ایران نسبت به تحولات یمن اظهار کرد: سیاست ما نسبت به مسائل منطقه‌ای روشن است. ما دنبال کمک به دولت و مردم عراق ، سوریه ، لبنان و سایر کشورها از جمله یمن هستیم. ما کمک های نوع دوستانه خود را به یمن انجام داده و انجام می‌دهیم. حالا یک کشور همسایه یمن رابطه‌اش را با ما قطع کرده، اما راه های دیگری وجود دارد تا ما کمک های خود را به یمن برسانیم.

وی با اشاره به وضعیت بد مردم یمن و ادامه بمباران دولت سعودی در یمن خاطرنشان کرد: سازمان های بین المللی و قدرت های بزرگ به یمن توجه ندارند اما ما در همه مذاکراتی که داشته‌ایم به مساله یمن اشاره کرده‌ایم. ما کمک های نوع دوستانه به مردم یمن را ادامه می دهیم، البته شرایط برای کمک سخت است اما هیچ وقت کمک جمهوری اسلامی ایران به مردم یمن قطع نشده است.

رییس جمهور در ادامه درباره نحوه تعامل دولت با مجلس دهم نیز گفت: من نسبت به مجلس آینده بسیار امیدوارم البته کار اصلی را مردم انجام دادند که من باید از مردم سراسر کشور به ویژه مردم تهران تشکر کنم. مردم تهران دو کار مهم انجام دادند یکی اینکه 46 اسم نوشتند و دوم اینکه با هوشمندی کار را یکسره کردند و اجازه ندادند انتخابات به مرحله دوم کشیده شود.

وی در ادامه تاکید کرد: انتخاب مردم ایران برای ما مورد احترام است. پیش بینی من این است که رابطه مجلس و دولت بهتر شود. مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفتند ما جنگ و نزاع نمی خواهیم و می خواهیم با دنیا در تعامل باشیم. آن‌ها از دولت خواستند به فکر زندگی مردم باشند. در انتخابات مجلس هم مردم پیام مشابهی به نمایندگان دادند. به همین دلیل فکر می کنم تلاقی این دو پیام را در تعامل دولت و مجلس ببینیم. البته ما رابطه بدی با مجلس نهم هم نداشتیم.

رییس دولت تدبیر و امید درباره طرح آمریکا برای تقسیم سوریه و نحوه تعامل ایران با روسیه درباره سوریه گفت: رابطه ما با روسیه رابطه خوبی است و همکاری میان دو کشور وجود دارد البته این بدان معنا نیست که هر اقدام روسیه مورد تایید ایران است. ما با روسیه هم تماس تلفنی داریم هم از طریق هیات های مختلف ارتباط داریم. هدف ما هم این است که جنگ در سوریه تمام شود و مردم به زندگی عادی خود بازگردند و آنچه خواست مردم سوریه است مبنا قرار گیرد.

روحانی در ادامه با بیان اینکه ما به همه همسایگان خود، روسیه و سایر کشورها اعلام کرده‌ایم که تمامیت ارضی کشورها اصل مورد تاکید ماست تصریح کرد: حاکمیت ملی کشورهای منطقه و ثبات و امنیت آن‌ها برای ما مهم است. وحدت سوریه و تمامیت ارضی آن برای ما اهمیت دارد و باید با آتش بس عادلانه و مبارزه با تروریست‌ها شرایط برای اصلاح قانون اساسی و برگزاری انتخابات در این کشور فراهم شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید