حمایت رسانه ها از منابع طبیعی رو به رشد است | اتاق خبر
کد خبر: 323915
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 23:21
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در استان زنجان مشارکت و حمایت رسانه ها در بحث حراست از اراضی ملی و منابع طبیعی رو به رشد است.

اتاق خبر- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در استان زنجان مشارکت و حمایت رسانه ها در بحث حراست از اراضی ملی و منابع طبیعی رو به رشد است. 

بهمن اسکندری ظهر یکشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، حمایت رسانه‌ها در راستای حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی در استان طی چند سال گذشته بسیار مطلوب بوده است. 

وی منابع طبیعی را بستری برای رشد فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: خوشبختانه رسانه‌ها با انعکاس دغدغه های منابع طبیعی مشارکت مردم را برای حراست از منابع طبیعی تقویت کرده‌اند. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان بابیان اینکه استان استعداد خوبی در بحث زراعت چوب دارد، تصریح کرد: تاکنون این مهم در استان به خوبی توسعه‌یافته و ۱۸ هزار هکتار اراضی استان تحت پوشش زراعت چوب است.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه حفظ منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی در هر زمینه به‌ویژه حوزه منابع طبیعی بسیار سخت و زمان‌بر است.

اسکندری تصریح کرد: اعزام روحانیان به مناطق روستایی در قالب طرح «سفیران انفال» ازجمله مهم‌ترین اقدامات فرهنگی برای حراست از این منابع خدادادی است.

وی تأکید کرد: بیش از پنج هزار همیار طبیعت در حفاظت منابع طبیعی استان همکاری دارند و در این میان این همیاران طبیعت متشکل از هنرمندان، دانش آموزان، دانشجویان و کارکنان دستگاه اجرایی هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تصریح کرد: آتش‌سوزی بخشی از تخریب‌کننده منابع طبیعی محسوب می‌شود و در این میان‌بر اساس تحقیقات دلایل آتش‌سوزی تا ۷۲ درصد نامعلوم، ۲۲.۵ درصد سهل‌انگاری و ۵.۵ درصد عمدی است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید