ایران و روسیه بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند | اتاق خبر
کد خبر: 324187
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1394 - 02:48
در دیدار باگدانف و امیرعبداللهیان
معاونان وزیران خارجه ایران و روسیه بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، میخاییل باگدانف، نماینده رییس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه این کشور که در حال دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران است روز دوشنبه با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف ضمن مشورت و تبادل نظر درباره تحولات منطقه از جمله سوریه، یمن، لبنان و فلسطین را مورد مشورت و رایزنی قرار دادند.

در این دیدار که در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و در آستانه دور جدید مذاکرات سوری - سوری در ژنو برگزار شد، تهران و مسکو ضمن تأکید بر راه حل سیاسی به عنوان تنها راه حل بحران سوریه، بر مشورت‌های دو کشور جهت تقویت روند گفت‌وگو و آشتی ملی تأکید کردند.

باگدانف، نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه ضمن استقبال از رایزنی‌های مستمر ایران و روسیه و تبادل نظر دو کشور درباره مسائل غرب آسیا بر ضرورت کمک به حل و فصل سیاسی مسائل منطقه و بازگرداندن ثبات و امنیت به کشورهای دچار مشکل بر حضور نمایندگان کلیه اقشار و احزاب سوریه در گفت‌وگوهای آتی ژنو، این امر را شرط اساسی موفقیت این گفت‌وگوها دانست.

دو طرف هم‌چنین بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

امیرعبداللهیان نیز لازمه مبارزه موفق با تروریسم را عزم کشورها به‌خصوص قطع راه‌های ارتباطی و تدارکاتی، مالی و تسلیحاتی این گروه‌ها عنوان کرد.

در این دیدار معاونان وزیران خارجه درباره یمن اظهار کردند تهران و مسکو از تلاش‌های سازمان ملل در قبال حل سیاسی بحران یمن و مبارزه با گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند و تاکید دارند تداوم روش نظامی و امنیتی شرایط فعلی را بیش از پیش پیچیده می‌کند.

انتهای پیام/

مد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید