آغاز تور خاورمیانه‌ای معاون رئیس جمهوری آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 324206
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1394 - 00:29
معاون رئیس جمهوری آمریکا صبح امروز با بازدید از پایتخت امارات متحده عربی سفر خود به خاورمیانه را آغاز کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است در جریان این سفر درباره مسائل اقتصادی و انرژی و همچنین نگرانی‌های امنیتی درباره ایران و سوریه با مقامات کشورهای خاورمیانه گفت‌وگو کند.

بایدن صبح امروز پس از ورود به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی از مسجد جامع شیخ زاید بازدید کرد. وی پس از آن به شهرک صنعتی مصدر رفته و از تاسیسات این شهرک بازدید کرد.

معاون رئیس جمهور آمریکا همچنین در جریان این سفر در سخنرانی برای نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی الظفره درنزدیکی شهر ابوظبی، پایتخت امارات وعده داد، آمریکا و همپیمانانش "به قلب داعش فشار آورده" و این گروه تروریستی را از بین خواهند برد.

این پایگاه هوایی آمریکا میزبان جنگنده‌هایی است که در عملیاتهای هوایی علیه داعش در عراق و سوریه مشارکت دارند.

بایدن تروریستهای داعش را "بزدل و تبهکار" خوانده و گفت: ما باید قلب داعش را در عراق و سوریه تحت فشار بگذاریم تا آنها نتوانند به سم‌‍‌پاشی کردن در منطقه و جهان بپردازند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است در جریان تور خود به خاورمیانه به اسرائیل، کرانه باختری و اردن سفر کند.

جیل، همسر بایدن وی را در این سفر همراهی می‌کند.

امارات متحده عربی به عنوان یکی از متحدان مهم آمریکا در خاورمیانه میزبان شرکت‌های متعدد آمریکایی در زمینه‌های مختلف صنعتی، هوافضا، انرژی و تکنولوژی است.

قرار است بایدن در سفر خود به این کشور با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد قدرتمند ابوظبی و محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی دیدار و گفت‌وگو کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید