رسانه ها نقش فرهنگ سازی در کاهش حوادث چهارشنبه سوری دارند | اتاق خبر
کد خبر: 324238
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1394 - 06:37
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نقش رسانه ها که با مدیریت افکار عمومی رابطه مستقیمی دارد در کاهش حوادث چهارشنبه سوری بر هیچ کس پوشیده نیست و باید این نقش تقویت شود.

اتاق خبر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نقش رسانه ها که با مدیریت افکار عمومی رابطه مستقیمی دارد در کاهش حوادث چهارشنبه سوری بر هیچ کس پوشیده نیست و باید این نقش تقویت شود.

محمود رضا میری عصر امروز در نشست کمیته فوریت های پزشکی اظهار داشت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، مهم ترین عامل کاهش آسیب ها در مراسم چهارشنبه آخر سال است که باید با برنامه ریزی به این مقوله توجه جدی داشت.

وی افزود: با فرهنگ سازی مناسب می توان کاهش آسیب ها و حوادث احتمالی را در پی داشت که ضروری است امسال نیز این رویکرد همانند سال گذشته در دستور کار عوامل قرار بگیرد تا یک شب  بی دغدغه دیگری را پشت سر بگذاریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد: رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها با جریان سازی مناسب در فضای مجازی ضمن آگاه سازی قشر جوان از انجام رفتارهای پر خطر در این شب، یاری گر نهادهای امدادی باشند.

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته کلیه امکانات امدادی برای مدیریت فضای چهارشنبه آماده است تا سلامت مردم به بهترین شکل حفظ شود.

میری اظهار داشت: امروز برای فرهنگ سازی در تبدیل چهارشنبه آخر سال به جشنی سالم، مشارکت جدی دستگاه های فرهنگی را بیش از گذشته می طلبد تا از بروز حوادث برای جوانان و نوجوانان، پیشگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: هر چند مراسم چهارشنبه آخر سال یک سنت است اما همه باید مراقب باشیم تا سلامت خانواده‌ها در خطر نیفتد و شیرینی ایام نوروز مردم تلخ نشود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید