دلایل تعطیلی برخی از جایگاه‌های سوخت | اتاق خبر
کد خبر: 32426
تاریخ انتشار: 7 آبان 1391 - 10:45

اتاق نیوز- رییس کانون کارفرمایان جایگاه‌داران عرضه سوخت علت تعطیلی برخی از جایگاه‌ها را تعمیرات دوره‌ای تجهیزات جایگاه، اختلال ناشی از نصب ماهانه نسخه جدید سامانه‌ی هوشمند سوخت، نبود قطعات یدکی مورد نیاز و نپرداختن کارمزد جایگاه‌داران از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و در نتیجه‌ی آن نداشتن توان خرید فرآورده از سوی جایگاه‌دار عنوان کرد.

ناصر رییسی‌فر با اشاره به این‌که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مصوبه‌ای دارد مبنی بر این‌که تحت هیچ شرایطی نباید هیچ جایگاه سوختی تعطیل شود، مگر با ضوابط خاص گفت: با وجود این مصوبه اما باز هم شاهد تعطیل‌شدن برخی از جایگاه‌ها در سطح شهر به دلیل عدم توانایی جایگاه‌داران برای خرید فرآورده‌های نفتی هستیم.

وی با اعلام این‌که جایگاه‌داران حدود دو ماه و نیم کارمزد خود را دریافت نکرده‌اند، یادآور شد: عدم پرداخت کارمزد از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یکی از دلایل ناتوانی جایگاه‌داران برای خرید فرآورده‌ نفتی است.

این جایگاه‌دار افزود: در حالی که جایگاه‌داران عرضه‌ی سوخت از شرکت ملی پخش فرآورده‌های ملی طلبکار هستند، این شرکت به دلیل بدهی اندک این جایگاه‌داران از ارسال فرآورده خودداری می‌کنند.

البته رییسی‌فر اظهار کرد: تعداد جایگاه‌هایی که به دلیل خودداری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ارسال سوخت تعطیل شده‌اند بسیار اندک است که این شرایط نیز به دلیل برخورد سلیقه‌ای مدیران منطقه‌ای این شرکت اتفاق افتاده است.

به گفته‌ی رییس کانون کارفرمایان جایگاه‌داران عرضه سوخت گاهی اوقات به دلیل ارسال دیر هنگام فیش پرداختی بهای سوخت یا قطع‌بودن سیستم بانک، مدیر ناحیه شرکت پخش دستور قطع ارسال فرآورده به جایگاه را می‌دهد.

وی با بیان این که انصاف نیست به دلیل بدهی مختصر یک جایگاه تعطیل شود، یاد‌آور شد: در چنین شرایطی تنها مردم با مشکل مواجهه می‌شوند.

این جایگاه دار یکی‌دیگر از دلایل تعطیلی موقت و یا از کار افتادن برخی از نازل‌های جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت را نبود قطعات یدکی مورد نیاز عنوان کرد.

رییسی‌فر هم‌چنین نصب ماهانه نسخه جدید سامانه هوشمند سوخت را دلیل دیگر از کار افتادن برخی از پمپ‌ها اعلام کرد و افزود: البته البته تعداد جایگاه‌دار‌هایی که با این مشکل مواجه می‌شوند محدود است ضمن این‌که سامانه هوشمند سوخت در صورت بروز چنین مشکلی ظرف 24 ساعت نسبت به برطرف‌کردن آن اقدام می‌کند.

به گفته‌ رییس کانون کارفرمایان جایگاه‌داران عرضه سوخت البته گاهی تغییرات ماهانه‌ای سامانه هوشمند سوخت به دلیل مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کمتر از 24 ساعت برطرف نمی‌شود و مدت زمان بیشتری را باید برای حل آن صرف کرد.

وی در پایان قرار‌داد یکطرفه جایگاه‌داران با شرکت ملی فرآورده‌های نفتی را دیگر علت‌ تعطیلی موقت جایگاه‌های سوخت برشمرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید