باید برای همکاری بخش خصوصی ایران و اوکراین بسترسازی مناسب شود | اتاق خبر
کد خبر: 324482
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 03:16
جهانگیری:
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به آمادگی کشورمان برای توسعه روابط با همه کشورهای جهان، گفت: ایران از گسترش همکاری با کشور اوکراین در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس‌جمهوری، اسحاق جهانگیری امروز (سه‌شنبه) در دیدار معاون اول نخست وزیر اوکراین بر همکاری دو کشور در چارچوب کمیسیون مشترک دو کشور برای رفع موانع همکاری و استفاده از ظرفیت‌های موجود تاکید کرد و اظهارداشت: باید بسترهای لازم و مناسب برای سرمایه گذاری و حضور فعال‌تر بخش خصوصی دو کشور فراهم شود.

وی با اشاره به مواجه بودن با موج علاقمندی کشورهای مختلف جهان برای همکاری با ایران پس از برطرف شدن تحریم‌ها، گفت: ایران و اوکراین می توانند با بهره گیری از تجارب یکدیگر در رشته های مختلف صنعتی مکمل هم باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از توسعه همکاری‌ها در بخش انرژی، کشاورزی و صنعتی استقبال کرد و گفت: تهران از تفاهم نامه های امضاء شده میان طرفین در جریان این سفر حمایت خواهد کرد.

«هنادی زدکو» معاون اول نخست وزیر اوکراین نیز در این دیدار با اشاره به تفاهم های انجام شده در این سفر در عرصه های کشاورزی، انرژی، حمل و نقل و تجارت، از تدوین نقشه راه برای توسعه مناسبات فیمابین در کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد و گفت: تشکیل کمیته امور سرمایه گذاری می تواند به هر دو کشور در توسعه زیرساخت ها کمک کند.

وی با بیان اینکه اوکراین علاقمند به همکاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با ایران است، تصریح کرد: مناسبات فرهنگی می تواند بستر کار در بخش های اقتصادی و سیاسی را بیش از پیش فراهم کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید