دولت برنامه شفافی در بخش کشاورزی ارائه دهد | اتاق خبر
کد خبر: 324599
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 13:22
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران در گفت و گو با اتاق خبر
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران: درخواست من از دولت، تحقق شفافیت در بخش کشاورزی است. دولت باید سیاست خود را در رابطه با صادارت کالاهای اساسی اعلام کند و برنامه دقیق و صریحی را در پیش بگیرد.

اتاق خبر- نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران گفت: مهم ترین مسئله ای که در بخش کشاورزی وجود دارد در بحث اقتصاد مقاومتی است که در این راستا دولت باید خط مشی خود را در خصوص صادرات تعیین کند.

مهدی معصومی اصفهانی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: دولت باید به این سوال که آیا با صادرات در بلندمدت موافق است یا خیر، پاسخ دهد. بدین معنا که اگر قرار است محصولات کشاورزی صادر شود بنابراین باید زیرساخت ها آماده و قوانین بلندمدت باشد.

وی تصریح کرد: در این برهه زمانی نباید از رخدادهای هیجانی نگران باشیم و با کاهش یا افزایش قیمت محصولات کشاورزی لازم نیست که تغییری در سیاست صادراتی محصولات کشاورزی ایجاد کرد.

معصومی اصفهانی گفت: ضرورت دارد هم دولت و هم بخش خصوصی در رابطه با صادرات بخش کشاورزی سیاست درستی را اتخاذ کنند. دولت باید قوانین بلندمدتی را در نظر داشته باشد و بخش خصوصی مطابق با آن قوانین، برنامه ریزی خود را انجام دهد تا درنهایت در رابطه با این قضیه که صادرات به صلاح کشور است یا خیر، به نتیجه درستی دست پیدا کند.

وی خواسته خود را از مجلس آتی ثبات در قوانین مطرح کرد و گفت: عمدتا مشکل اصلی ما تعدد قوانین است که مرتب یکدیگر را نقض می کنند و لازم است تعداد قوانین کاهش پیدا کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه ثبات در قوانین باعث می شود که تولیدکنندگان برنامه ریزی بیست ساله ای را برای خود در نظر بگیرند؛ اظهار کرد:  مادامی که قوانین به طور مستمر تغییر می کند نمی توان در امر صادرات و امور تولیدی موفق عمل کرد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد که مجلس قوانینی ثابت، مطمئن و متقنی را تصویب کند وگرنه با تغییر در قوانین عمدتا مشکلات اقتصادی روزبروز افزون می شود.

به گفته معصومی اصفهانی؛ بسیاری از قوانین در دوره جنگ و تحریم ها وضع شده است و با مقتضیات روز همخوانی ندارد بنابراین لازم است قوانینی باز و شفاف تصویب شود تا کمک حال تولیدکنندگان باشد.

وی در رابطه با عملکرد کمیسیون کشاورزی اتاق تهران گفت: جلسات این کمیسیون به طور منظم هر 2 هفته یکبار برگزار می شود و بسیار فعال عمل می کند.

معصومی تصریح کرد: کمسیون کشاورزی خروجی های خوبی داشته و همواره سعی شده است که از مسئولان و کارشناسان مربوطه دعوت شود تا مشکلات بخش کشاورزی به حداقل برسد.

وی گفت: درخواست من از دولت، تحقق شفافیت در بخش کشاورزی است. دولت باید سیاست خود را در رابطه با صادارت کالاهای اساسی اعلام کند و برنامه دقیق و صریحی را در پیش بگیرد.

94106ت 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید