حضور شرکای قدیمی در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 324709
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 10:14
صنعت خودرو کشور در هفته ای که گذشت
هشام یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو: در بین خودروسازان خارجی که به ایران آمده و با ایران خودرو مذاکره داشته اند حضور مجدد پژو تاکنون حتمی شده است.

اتاق خبر- در هفته ای که گذشت اتفاقات مهمی در صنعت خودروسازی کشور رخ داد که برخی از آنها خبرساز شدند. از خبر های مهم این بخش از صنعت کشور می توان به قرارداد های جدید خودروسازان داخلی و خارجی و آخرین آمار واردات خودرو اشاره کرد. ضمن اینکه نمی توان از اظهارات مدیر عامل ایران خودرو نیز در مورد قرارداد های جدید این خودروساز با شرکت های دیگر نیز بی تفاوت گذشت.


زمین زیرپای چینی ها داغ شد
صنعت خودرو سازی چین مدت زیادی است که در حال فروش محصولات خود در بازار پرمشتری ایران است. اما بعد از لغو تحریم ها و ابراز علاقه شرکای قدیمی و جدید برای حضور در بازار ایران به نظر می رسد که این خودرو ساز باید خود را با ترک بازار ایران و واگذاری این بازار پر سود یا رقابت با رقبای اروپایی آماده کند.

در این بین محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو در پاسخ به پرسشی درباره آینده همکاری با خودروسازان چینی گفته که با توجه به تعرفه های تعیین شده، چینی ها باید بسرعت توسعه ساخت محصولات شان در داخل را مدنظر قرار دهند؛ در غیر این صورت سال آینده از بازار خودروی ایران حذف خواهند شد.


آینده درخشان خودروسازان ایرانی
صنعت خودرو سازی ایران همواره به دلیل کیفیت پایین محصولات خود مورد انتقاد مشتریان خود بوده است. در شرایطی که کمتر کسی برای این صنعت آینده درخشانی را پیشبینی می کند حرف های وارنر فاسلبند در مورد این صنعت تازگی دارد.

رئیس جامعه ایرانی-اتریشی با اشاره به تقسیم بندی کشورهای جهان به کلاس های مختلف گفت: امروزه کشورهای جهان از نظر اقتصادی و توسعه به کلاس‌های مختلفی تقسیم می شود و گروههای G7 ، G20 و گروه بریکس برخی از این تقسیم بندی های هستند. ایران می تواند بازار خوبی برای صنایع خودروسازی جهان باشد زیرا مردم ایران عاشق خودرو هستند و طی این مدتی که من در ایران زندگی می کردم از رانندگی‌ آنها لذت می بردم.
از سوی دیگر ایران دارای امکانات قوی خودروسازی است و زیرساخت های لازم را برای تولید خودرو دارد به همین سبب من فکر می کنم آینده صنعت خودرو در ایران درخشان باشد.

فرانسه، آلمان و ژاپن در راه ایران

بعد از لغو تحریم ها به نظر می رسد که بازار ایران برای خودروسازان خارجی بازگشایی شده و این خودروسازان برای تصاحب بازار پرسود ایران در رقابت هستند. شاهد این مدعا صحبت های مدیر عامل ایران خودرو در مورد خودروسازان خارجی بود. مدیرعامل ایران خودرو در مورد قراردادهای جدید خودرویی این شرکت با خودروسازان خارجی با اعلام اینکه از میان خودروسازان خارجی تاکنون حضور شرکت فرانسوی پژو حتمی شده است از مذاکره با دو خودرو ساز آلمانی و ژاپنی خبر داد.

هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت با اشاره به حضور خودروسازان آلمانی و ژاپنی در ایران و مذاکره با این شرکت ها گفت: در بین خودروسازان خارجی که به ایران آمده و با ایران خودرو مذاکره داشته اند حضور مجدد پژو تاکنون حتمی شده است.
مدیرعامل ایران خودرو در مورد فولکس واگن و حضور این شرکت در ایران گفت: مذاکراتی با شرکت آلمانی فولکس واگن انجام شد ولی به دلیل اینکه این شرکت در گذشته شریک تجاری خود را در ایران داشت، ترجیح دادیم که در تجارت شرکت دیگری وارد نشویم و این شرکت با شریک قبلی خود در ایران همکاری خود را ادامه دهد.

 

هزینه بالای ساخت خودرو در ایران
مشتریان محصولات تولیدی صنعت خودروسازی ایران همواره از قیمت بالای محصولات خودروسازان داخلی در کنار کیفیت پایین آنها شکایت دارند. علت این قیمت تمام شده بالا محصولات تولیدی داخلی است.

مدیر عامل شرکت خودرو سازی ولوو در خصوص خودروسازی ایران گفت: شرکت‌های خودروسازی در ایران هزینه های سربار زیادی دارند و به خریداران نیز هزینه‌های اضافی تحمیل می‌کنند.
مارتین لانستد افزود: خودرو سازهای ایران محصولات خود را گران تولید می کنند و این به سبب داشتن هزینه های سربار و اضافی است.از سوی دیگر مصرف سوخت بالا در خودروهای تولیدی سبب شده هزینه‌های زیادی به خریداران تحمیل شودکه مهم‌ترین علت آن وجود سوبسید سوخت است.

محصول مشترک سیتروئن و سایپا

به نظر می رسد که خودرو ساز فرانسوی بار دیگر بازار ایران را مناسب برای فروش محصولات خود دانسته است. علت این امر اظهارات کریستف کمار، مدیر امور آفریقا و خاورمیانه شرکت PSA (پژو سیتروئن فرانسه) نیز در همایش توانمندی‌های صنعت خودرو بود. وی از آغاز دور جدید همکاری سیتروئن و سایپا در قالب یک شرکت جدید با سرمایه‌گذاری مشترک خبر داد و اینکه در این دور از همکاری‌ها، پژو سیتروئن محصولات جدیدش را با همکاری سایپا به بازار عرضه خواهد کرد.

کمار همچنین عنوان کرده که این دو شرکت پیش از این قرار بود خودرویی در کلاس C در سایپا تولید کنند که به‌دلیل تشدید تحریم‌ها این قرارداد عملی نشد.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید