تحویل انبوه شناورهای تندرو عاشورا و ذوالفقار به نیروی دریایی سپاه | اتاق خبر
کد خبر: 324979
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 00:51
ایسنا نوشت: با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی دریایی سپاه، ده‌ها فروند شناور تندرو کلاس عاشورا، ذوالفقار در بندرعباس به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شد.

اتاق خبر - سردار حسین دهقان گفت: به حول و قوه الهی و با همت متخصصان با ایمان و افتخارآفرین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع امروز شاهد تحویل انبوهی از شناورهای تندرو تهاجمی عاشورا و ذوالفقار و گشتی امداد و نجات به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.

وزیر دفاع با تقدیر از آمادگی و هوشیاری نیروی دریایی راهبردی سپاه و ارتش در صیانت و حراست از مرزهای آبی کشور، افزایش اقتدار دریایی را صرفاً به منظور استقرار و گسترش صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: دکترین نظامی ایران بر پایه بازدارندگی موثر شکل گرفته و بر اساس آن قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران هیچ کشوری را تهدید نمی کند و ضامن صلح، ثبات و امنیت است و فقط متجاوزان باید از آن هراسان باشند.

سردار دهقان در ادامه با بیان اینکه امروز تهدیدات دریامحور از تهدیدات راهبردی به شمار می رود، بر تقویت همه جانبه و روزآمدسازی تجهیزات و امکانات نیروهای دریایی سپاه و ارتش که وظیفه حفاظت و حراست یکی از حساس‌ترین و مهم ترین آبراه های بین المللی، یعنی خلیج فارس را بر عهده دارند تاکید و آن را از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع ذکر کرد.

وی همچنین در رابطه با روند طراحی و ساخت انواع شناورها و تسلیحات مورد نیاز نیروهای مسلح افزود: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با پیشتازی، پویایی، خلاقیت و نوآوری در این عرصه نقش منحصر به فردی در افزایش توان رزم دریایی نیروهای مسلح ایفا می‌کند.

وزیر دفاع در پایان با قدردانی از تلاش‌های ارزنده مدیران، متخصصان، محققان و کارکنان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از همکاری و تعامل نزدیک فرماندهان و دریادلان نیروی دریایی سپاه تقدیر و تشکر کرد و گفت: در سایه این وحدت، همدلی و همزبانی امروز شاهد امنیت و آرامش در مرزهای آبی کشور هستیم.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید