غرفه‌های ترویج وقف با نیت حضرت فاطمه زهرا(س)در اردبیل دایر شد | اتاق خبر
کد خبر: 325130
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 22:28
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: غرفه‌های وقف جدید با نیت حضرت فاطمه زهرا(س) در بخش‌های پرتردد شهر اردبیل دایر شده است.

اتاق خبر- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: غرفه‌های وقف جدید با نیت حضرت فاطمه زهرا(س) در بخش‌های پرتردد شهر اردبیل دایر شده است.

حجت‌الاسلام اکبر قیامی صبح جمعه در حاشیه ساماندهی برنامه‌های سوگواره یاس نبوی تصریح کرد: غرفه‌های وقف باهدف مشاوره و ارائه اطلاعات لازم در خصوص سنت حسنه وقف دایر شده است.

وی افزود: در بازه زمانی عزاداری‌های حضرت فاطمه زهرا(س) تا ۲۴ اسفندماه غرفه‌ها آماده پاسخگویی به سؤالات مراجعان است تا وقف‌های با نیت این بانوی بزرگوار به ثبت برسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به تلاش‌های گسترده جهت ساماندهی موقوفات در طی یک سال گذشته تصریح کرد: ما دو اولویت احصا سند موقوفات و عمل به نیت واقفان را دنبال کردیم و امسال به دستاوردهای قابل‌توجهی رسیدیم.

قیامی تأکید کرد: وقف باهدف توزیع متعادل ثروت در جامعه اسلامی و محرومیت‌زدایی قویاً توصیه شده است و امید می‌رود در طول عزاداری‌های سوگواره یاس نبوی بتوانیم وقف با نیت دخت پیامبر را به ثبت برسانیم.

وی در خصوص سایر برنامه‌های تدارک دیده شده برای سوگواره یاس نبوی به برپایی خیمه‌های معرفت اشاره کرد و افزود: علاوه بر این در صبح روز شهادت ۲۲ بقعه شاخص استان پذیرای هیئت‌های عزاداری خواهد بود.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در عصر روز شهادت نیز ۱۰ امامزاده میزبان همایش رهروان یاس نبوی است و در شب شهادت مراسم شام غریبان در ۱۱ امامزاده برگزار خواهد شد.

قیامی  با اشاره به اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در روز شهادت حضرت زهرا (س) اضافه کرد: علاوه بر این زیارت‌نامه حضرت زهرا (س) و خطبه فدکیه در این روز در امامزاده‌های شاخص قرائت می‌شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید