۸۰۰ جانباز بالای ۲۵ درصد تحت پوشش بنیاد شهید ورامین هستند | اتاق خبر
کد خبر: 325158
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 02:51
رئیس بنیاد شهید ورامین:
رئیس بنیاد شهید ورامین گفت: ۷۵۰خانواده شهدا، ۸۰۰ جانباز بالای ۲۵ درصد، ۲۰۸ همسر شهید، ۴۲۴ فرزند شهید و در مجموع ۱۱ هزار نفر در قالب جامعه هدف تحت پوشش بنیاد شهید ورامین هستند.

اتاق خبر- رئیس بنیاد شهید ورامین گفت: ۷۵۰خانواده شهدا، ۸۰۰ جانباز بالای ۲۵ درصد، ۲۰۸ همسر شهید، ۴۲۴ فرزند شهید و در مجموع ۱۱ هزار نفر در قالب جامعه هدف تحت پوشش بنیاد شهید ورامین هستند.

 امیر پورجوادی که همزمان با روز بزرگداشت شهید به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان ورامین سخن می گفت با اشاره به وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران بود که تلاش دارد برای خدمت رسانی به جامعه ایثارگری و خانواده معظم شهدا بکوشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ورامین افزود: خوشبختانه طی یک سال گذشته اقدامات خوبی برای کمک به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در ورامین انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقدیم ۱۹ شهید مدافع حرم از شهرستان ورامین بیان داشت: شهرستان ورامین، ۱۹ شهید مدافع حرم را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که این نشان دهنده روحیه شهادت طلبی و ایمان و تدین مردم این دیار است.

پورجوادی تأکید کرد: امروز عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون خون مطهر شهداست و باید همه مسئولان و آحاد جامعه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

وی متذکر شد: خانواده ها و والدین باید فرزندان خود را عاشورایی و با روحیه شهادت طلبی پرورش دهند و در این صورت است که دشمن نمی تواند به اهداف خود برسد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ورامین گفت: دشمن تلاش دارد تا آینده سازان کشور را از پیوند با شهدا دور کند و باید در این زمینه هوشیار بود.

وی متذکر شد: در سال جاری و با همکاری مسئولان ادارات و نهادهای مختلف، هزار و ۶۰۰ دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران انجام شد که نسبت به سال های گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

پورجوادی گفت: نزدیک به ۵۰ نفر از والدین شهدای ورامین نمی توانند از روی زمین بلند شوند و نیار به پرستاری ویژه دارند که خدمات خاص به این عزیزان ارائه می شود.

وی تأکید کرد: ۷۵۰ خانواده شهدا، ۸۰۰ جانباز بالای ۲۵ درصد و ۳۰۰ جانباز پایین ۲۵ درصد، ۲۰۸ همسر شهید، ۴۲۴ فرزند شهید و در مجموع ۱۱ هزار نفر جامعه هدف تحت پوشش بنیاد شهید ورامین هستند.

وی گفت: ۴۲۴ فرزند شهید تحت پوشش بنیاد شهید ورامین هستند که از این تعداد، ۳۰ نفر از فرزندان شهدا تحصیلات ابتدایی، ۱۹۲ نفر دیپلم، ۵۶ نفر کاردانی، کارشناسی ۱۵۳ نفر و کارشناسی ارشد ۱۷ نفر و دکترا ۱۲ نفر و یک نفر هم دکترای تخصصی هستند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید