داعش و النصره در آستانه نبرد شیمیایی در حلب | اتاق خبر
کد خبر: 325161
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 03:12
تسنیم نوشت: منابع رسانه‌ای روسیه اعلام کردند که گروهک‌های تروریستی داعش و جبهه النصره با سوء‌استفاده از آتش بس برقرار شده در سوریه خود را برای نبرد حلب آماده می‌کنند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری روسی "روسکایا فیسنا"، این دو گروه هم اکنون در حال بهبود مواضع خود و فراهم آوردن مقدمات لازم برای نبرد در استان حلب به‌سر می‌برند.

چند دسته از گروهک تروریستی موسوم به نورالدین الزنکی در حال استقرار در جنوب و جنوب‌غرب استان حلب هستند. گروه سلطان مراد نیز که در آن مزدوران ترکمان حضور دارند، در حال مستقر شدن در محله های جسر الحج و السکری و همچنین در نزدیکی گذرگاه‌های مسای و الطیبه واقع در جنوب حلب می‌باشند.

به گزارش شبکه العالم، این خبرگزاری روسی افزود: یک گروه مسلح از اتباع خارجی وابسته به جبهه النصره به همراه مهمات و مواد سمی که گفته می‌شود فسفر زرد است، از گذرگاه باب الهوی برای تحکیم مواضع تروریست‌ها وارد حومه حلب شده‌اند.

همچنین خبرهای رسیده از درگیری شدید میان دو گروه سلطان مراد و نورالدین الزنکی حکایت دارد.

از سوی دیگر یگان‌های مهندسی ترکیه سیم خاردارهای نصب شده در چهار نقطه مرز ترکیه و سوریه نزدیک رأس العین را از میان برداشتند و بدین ترتیب عرض هر یک از چهار گذرگاه تقریبا 100 متر شده است.

گروه‌های وابسته به داعش و جبهه النصره در حال آماده شدن جهت رویارویی با حمله احتمالی نیروهای سوریه در استان حلب هستند.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید