حدود 10 کشور خارج از سوئیفت هستند | اتاق خبر
کد خبر: 325282
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 13:24
مقام ارشد فدراسیون جوامع ایمونولوژیک اروپا:
مسئول ارشد اجرایی فدراسیون جوامع ایمونولوژیک اروپا (European Federation of Immunological Societies) گفت: هنوز 10 تا 12 کشور خارج از جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی(سوئیفت) هستند.

اتاق خبر: «آرمین گرهارت» در حاشیه دومین همایش بانکداری و تجاری ایران اروپا افزود: کره شمالی، بخشی از سومالی و یمن از جمله این کشورها هستند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی ادامه داد: بیش از 9 هزار بانک در بیش از 200 کشور جهان از طریق سوئیفت به صورت مستقیم و غیرمستقیم به هم وصل هستند.
وی تاکید کرد: سوئیفت تنها سیستم جهانی ارتباط مالی بین بانکی است که اطلاعات را منتقل می کند.
گرهارت در پاسخ به این پرسش که آیا سیستم ارتباط مالی بین بانکی که به تازگی چین با عنوان «سی.آی.پی.اس» معرفی کرده است، سیستمی به موازات سوئیفت است یا مکمل آن؟ گفت: سیستم های دیگر به جز سوئیفت، سیستم های محلی محسوب می شوند و از نظر گستردگی و جهان شمولی، قابل مقایسه با سوئیفت نیستند.
وی افزود: شبکه مالی که چین معرفی کرده موازی سوئیفت نیست اما می تواند مکمل آن باشد.
سی.آی.پی.اس طرفدار سیستم پرداخت بین المللی چین است. این شبکه درصدد است رقیب مستقیم سوئیفت باشد و راه جدیدی برای ارتباط بانک های جهانی و تعامل مالی آنها با یکدیگر معرفی کند که به آمریکا وابسته نباشد.
مسئول ارشد اجرایی فدراسیون جوامع ایمونولوژیک اروپا ادامه داد: ایران پیش از تحریم ها زیرپوشش سوئیفت بود و پس از لغو تحریم های بین المللی در ژانویه (دی) گذشته، سوئیفت نیز تحریم های خود علیه تهران را لغو کرد و ایران تاکنون از سیستمی به غیر از سوئیفت استفاده نکرده است.
دومین همایش بانکداری و تجارت ایران و اروپا هفته گذشته در تهران برگزار شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید