انحصارطلبی در واردات خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 325405
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 22:33
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت:اکثر شرکت‌های واردکننده، نماینده رسمی نیستند.

اتاق خبر - رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به انحصار واردات خودرو به کشور، گفت: اکثر شرکت‌های وادکننده خودرو، نماینده واقعی و رسمی خودروسازان خارجی نیستند و دستور العملی به یکباره تمام واردات خودرو را به شرکت‌های به اصطلاح نماینده واگذار کردند.


به گزارش روابط عمومی انجمن وارد کنندگان خودرو، میثم رضایی در گفتگو با بخش خبری 2030 شبکه دوم سیما در مورد انحصارگرایی در واردات خودرو، اظهار داشت: دستور العملی به یکباره و یک دفعه تمام واردات خودروها را به شرکت‌های به اصطلاح نماینده شرکت‌های خودروساز دنیا واگذار کرد که در مورد آن بحث داریم.
 وی افزود: اکثر شرکت‌های واردکننده خودرو، نماینده واقعی و رسمی خودروسازان خارجی نیستند و در سایت شرکت‌ و کمپانی اصلی خودروساز که در ژاپن، کره، آلمان و... دنیا هستند، وجود ندارد و و ثبت نشده است.
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: رقبای ما می‌توانند براساس آنچه که ما داریم، سیاست و برنامه‌ریزی کنند و در هیچ کجای دنیا و در هیچ شرایط اقتصادی و بنگاه اقتصادی، هیچ رسمی وجود ندارد که اطلاعات سازمانی یک شرکت رقیب را شرکت دیگر داشته باشد.
رضایی بیان کرد: اما اینکه شرکت‌های رسمی اطلاعات داشته و دارند تا بتوانند هر لحظه که ادعا کردند و خواستند، جلوی سامانه ثبت سفارش خودرو را ببندند و اجازه ندهند بقیه واردکنندگان، خودرو وارد کنند و این انحصار طلبی است. 

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید