احتمال دیدار دبیران امور خارجه هند و پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 325617
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1394 - 17:30
احتمال می رود دبیران امور خارجه هند و پاکستان در اجلاس اتحادیه «سارک» در نپال با هم دیدار کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از «یو ان آی نیوز»، اجلاس وزاری خارجه اتحادیه «سارک» در نپال برگزار می شود، احتمال می رود دبیران امور خارجه هند و پاکستان در این اجلاس با هم دیدار کنند.

در اجلاس وزاری خارجه اتحادیه «سارک» «سوشما سوراج» وزیر امور خارجه «اس جی شنکر» دبیر امور خارجه هند و «اعزاز چودری» دبیر امور خارجه پاکستان نیز شرکت خواهند داشت. اجلاس وزاری خارجه اتحادیه «سارک» از ۱۴ تا ۱۷ مارس در شهر «پوکرا» در نپال برگزار می شود.

لازم به ذکر است «سارک» در سال ۱۹۸۵ توسط کشور‌های هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا، نپال، مالدیو و بوتان تاسیس شد. در آوریل ۲۰۰۷ و در اجلاس چهاردهم این اتحادیه افغانستان نیز به عنوان هشتمین عضو سارک پذیرفته شد.

قرار بود دبیران امور خارجه هند و پاکستان در ماه ژانویه ۲۰۱۶  در راستای شروع مذاکرات جامع بین دو کشور با هم دیدار کنند اما پس از حمله تروریستی به پایگاه هوایی «پتان کوت» در ایالت پنجاب هند و کشته شدن ۷ تن از نیروهای امنیتی هند این دیدار به حالت تعلیق در آمد. امید است که دبیران امور خارجه هند و پاکستان بتوانند در حاشیه اجلاس وزاری خارجه سارک با هم دیدار و گفتگو کنند.

منبع: مهر

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید