جریمه صید و فروش هر عدد لاک پشت و مار آبی ۲۰۰ هزار تومان است | اتاق خبر
کد خبر: 325648
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1394 - 19:56
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران:
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه برخورد با قاچاقچیان مارها و لاک پشت‌ها در اولویت برنامه‌های محیط زیست در ایام نوروز است، گفت: جریمه فروش هر عدد لاک پشت و مار آبی ۲۰۰ هزار تومان و سمندر بیش از ۳۰۰ هزار تومان است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، محمدحسین بازگیر گفت: در هفته‌ای که گذشت مراسم‌های مختلف کاشت درخت در تهران را داشتیم و در این روزها نیز بحث برخورد با متخلفان و قاچاقچیان مارها، سمندرهای لرستانی و لاک پشت‌ها در اولویت برنامه‌های محیط زیست است.

وی ادامه داد: در این ایام گشت‌هایی را در مراکز فروش ماهی در میادین میوه و تره بار داریم، در این گشت‌ها تعداد زیادی از متخلفان اقدام به فروش مار آبی و لاک پشت می‌کردند که توسط مأموران کشف و ضبط شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای سوداگری حیات وحش را با آیین‌های سنتی ما در هم آمیخته‌اند و در ایام پایانی سال برای تکمیل سفره هفت سین به دنبال بهره برداری از حیات وحش هستند اینها بر اساس قانون شکار و صید جرم است.

بازگیر اظهار داشت: از جنبه عمومی دادستان پرونده می‌تواند اعمال نظر کند و حسب مورد و فعلی که انجام گرفته جریمه‌‌های مورد نظر را اعمال کند، در جنبه خصوصی بر اساس مصوبه شورایعالی محیط زیست ضرر و زیان دیده شده برای هرگونه بستگی به نوع و تعداد فرق می‌کند به عنوان مثال برای هر عدد مار آبی حدود 200 هزار تومان، برای لاک پشت‌ها نیز همین مبلغ و برای سمندر بیش از 300 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: خرید، فروش، نگهداری، عرضه، شکار و صید حیات وحش بر اساس قانون شکار و صید جرم است و قانونگذار برای این جرم از دو جنبه عمومی و خصوصی مجازات‌هایی را در نظر گرفته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید