تظاهرات سیاهپوستان در «پنسیلوانیا» به خشونت کشیده شد | اتاق خبر
کد خبر: 325700
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1394 - 05:00
معترضان آمریکایی که بیشترشان سیاهپوست بودند در اعتراض به تیراندازی مأموران پلیس به فردی بی‌گناه در شهر «چستر» ایالت «پنسیلوانیا» تظاهرات کردند که با ورود پلیس و استفاده از گاز فلفل به خشونت کشیده شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، مأموران پلیس شهر «چستر» ایالت «پنسیلوانیا» آمریکا برای متفرق کردن معترضان آمریکایی که اکثراً سیاهپوست بودند و به سیاست‌های خشونت‌بار پلیس آمریکا در قبال سیاهپوستان اعتراض داشتند، از گاز فلفل استفاده کرد.

شبکه «ان بی سی» آمریکا گزارش کرد که بعدازظهر روز شنبه (دیروز) مأموران پلیس آمریکا در حالی که قصد داشتند یک خودروی مظنون را متوقف کنند، شروع به تیراندازی کردند و دو نفر زخمی شدند و یکی از آنها جان خود را از دست داد. یک مأمور پلیس نیز در این تبادل آتش‌ زخمی شد.

ساکنان محلی که اکثراً سیاهپوست بودند در محل حادثه تجمع کردند و تأکید داشتند که مأموران پلیس اشتباهی به سمت یک فرد بی‌گناه تیراندازی کردند.

این اعتراضات با ورود پلیس به خشونت کشیده شد و مردم محلی موانع پلیس را تخریب کردند و با افسران پلیس درگیر شدند و پلیس نیز از گاز فلفل برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد و دو نفر نیز دستگیر شدند.

به دنبال این اعتراضات، اداره پلیس چستر اعلام کرد که تحقیقات کاملی درباره این حادثه تیراندازی انجام می‌گیرد.

رفتارهای تبعیض‌آمیز و خشونت‌بار پلیس با سیاهپوستان آمریکایی، اعتراضات سیاهپوستان را در سراسر این کشور به همراه داشته و بارها تظاهراتی برای تقبیح اینگونه اقدامات پلیس برگزار شده است اما تغییراتی در رفتارهای دستگاههای اجرایی آمریکا با رنگین‌پوستان این کشور ایجاد نشده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید