افزایش سی درصدی صادرات تسلیحاتی ترکیه در سال ۲۰۱۶ | اتاق خبر
کد خبر: 325948
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 11:46
صادرات محصولات نظامی ترکیه رشد قابل ملاحظه‌ای را نشان می دهد و آمریکا، آلمان و امارات متحده عربی سه کشور نخست وارد کننده این محصولات از ترکیه هستند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، صادرات تسلیحاتی ترکیه در دو ماهه نخست سال جاری میلادی افزایش سی درصدی را نشان می‌دهد.

خبرگزاری «آناتولی» نوشت: صادرات تسلیحات نظامی ترکیه در ماه ژانویه و فوریه به ارزش 255.9 میلیون دلار رسیده است که نشانگر افزایش سی درصدی در مدت مشابه در سال گذشته بود. این رقم در سال 2015 برابر با 196.4میلیون دلار بود.

بر اساس این گزارش، آمریکا با وارد کردن تسلیحات به ارزش 87.4 میلیون دلار نخستین وارد کننده محصولات دفاعی از ترکیه است و بعد از آن آلمان با 30.4 میلیون دلار و امارات متحده عربی با 25.8 میلیون دلار در جایگاه بعدی قرار دارند.

صادرات تسلیحاتی ترکیه شامل قطعات هواپیما، بالگرد، موتور و خودروهای زرهی، قایق‌های تندرو، موشک، راکت و سکوهای پرتاب موشک و سامانه‌های فرماندهی و کنترل، اسلحه سبک و سامانه جنگال و نرم‌افزارهای نظامی می‌شود.

صادرات محصولات نظامی 1.3 درصد کل صادرات ترکیه را شکل می‌دهند که در دو ماهه نخست سال جاری میلادی 20.4 میلیارد دلار بوده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید