کالبد شکافی باید در زمینه تغییر کاربری اراضی انجام شود | اتاق خبر
کد خبر: 325985
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 00:43
معاون عمرانی استانداری زنجان:
معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: باید کالبد شکافی در زمینه تغییر کاربری اراضی انجام شود که ببینیم علت چیست که با وجود اقدامات پیشگیرانه این موضوع بازهم وجود دارد.

اتاق خبر- معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: باید کالبد شکافی در زمینه تغییر کاربری اراضی انجام شود که ببینیم علت چیست که با وجود اقدامات پیشگیرانه این موضوع بازهم وجود دارد.

جواد رحمتی ظهر دوشنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‎المال در امور اراضی و منابع طبیعی در محل دادگستری استان زنجان افزود: استراتژی مشخصی باید در زمینه تغییر اراضی ارائه شود.

وی اظهار کرد: باید کالبد شکافی در زمینه تغییر کاربری اراضی انجام شود که ببینیم علت چیست که با وجود اقدامات پیشگیرانه این موضوع بازهم وجود دارد و برای سال آینده برنامه های کارشناسی شده و کاربردی در دستور کار قرار گیرد.

معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: اقداماتی که در گذشته انجام شده مسئولان را بر این امر وا داشته که برخورد قهری در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برخوردهای قهری با متخلفان در زمینه تغییر کاربری اراضی در استان زنجان انجام گرفته و برخورد با متخلفان اصلی و جدا کردن مردم از این موضوع بیانگر این امر است که این کار توسط افراد سود جو انجام می شود.

معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: در زمینه مقابله با ساخت باغ‌شهرهای غیرقانونی متاسفانه شاهد هستیم سودجویان با فروش زمین‌های خود به مردم در حاشیه قرار گرفته‌اند.

رحمتی افزود: اگر‌چه برای ساخت باغ‌شهرها می‌توان از طریق قانونی اقدام کرد، ولی لازم بود ابتدا شاهد برخورد قانونی در این زمینه باشیم که مردم آگاه شوند انجام این موارد بدون طی کردن مراحل قانونی، غیرقانونی بوده است و مردم لازم است در برابر قانون تمکین کرده و شاهد تخطی از قانون نباشیم.

وی یاد آورشد: در حال حاضر همه شرایط برای ایجاد بازدارندگی وجود دارد و در دادگستری و در راس نظام نیز این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است و مقام معظم رهبری همواره به این موضوع تاکید دارند.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان بر ضرورت برنامه‌ریزی برای یک استراتژی مشخص در زمینه تغییر اراضی تاکید کرد و گفت: برای مقابله با توسعه باغ‌شهرها و تغییر کاربری زمین‌‎ها، باید استراتژی مشخصی ارائه می‌شد چون با گسترش شهرنشینی تمایل به این‌گونه زندگی افزایش یافته است و برخورد قانونی به تنهایی نمی‌تواند چاره‌ساز باشد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید