یک هیئت اقتصادی از ایران به قرقیزستان می‌رود | اتاق خبر
کد خبر: 326169
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 20:23
وزارت خارجه قرقیزستان از سفر قریب‌الوقوع یک هیئت ایرانی به این کشور با هدف آشنایی با ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و نیز همکاری‌های مشترک اقتصادی خبر داد.

اتاق خبر: «حسن‌بیک عثمان‌علیف» سفیر جمهوری قرقیزستان در تهران با رؤسای انجمن توسعه همکاری با کشورهای اسلامی ایرانی دیدار کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ در قالب این دیدار، طرفین در جهت توسعه روابط دوجانبه در حوزه‌های اقتصاد، تجارت، علم و فن‌آوری، سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت‌های ایرانی در اقتصاد قرقیزستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علاوه بر این، سفیر قرقیزستان در ایران پیشنهاد راه‌اندازی اقداماتی مشترک در زمینه‌های کلیدی برای این کشور از جمله ساخت نیروگاه‌ها برق- آبی متوسط و کوچک، ایجاد زیرساخت‌های تولید محصولات کشاروزی، ساخت و توسعه زیرساخت‌های اجتماعی مانند بیمارستان‌ها و مراکز بررسی سلامت و تبادل تجربه در حوزه علم و فن‌آوری معاصر را مطرح کرد.

در پایان این جلسه، مقامات انجمن توسعه روابط با کشورهای اسلامی در ایران از تصمیم خود برای آماده‌سازی هئیتی متشکل از نمایندگان جامعه کسب‌وکار و کارشناسان ایرانی برای بررسی ظرفیت سرمایه‌گذاری قرقیزستان خبر دادند.

این در حالی است که چندی پیش، مقامات آژانس توسعه سرمایه‌گذاری قرقیزستان نیز از ایران بازدید کردند که در این دیدار پیشنهادهایی مانند راه‌اندازی تولیدات خودروهای شرکت «سایپا» و تأسیس شرکت‌های مشترک در حوزه کشاورزی در قرقیزستان مطرح شد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید