ملت سوریه با پایداری و مقاومت شرایط بحرانی و حساس را پشت سر می‌گذارد | اتاق خبر
کد خبر: 326246
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 00:45
لاریجانی در دیدار با «فیصل مقداد»:
رئیس مجلس در دیدار با قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به شرایط حساس موجود در سوریه، گفت: ملت سوریه ملت مقاومی است که با پایداری و مقاومت توانسته شرایط بحرانی و حساس را پشت سر بگذارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در دیدار با «فیصل مقداد» قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه اظهار داشت: مسیر آینده برای ملت سوریه روشن است و ما امید داریم که جبهه مقاومت در کنار ملت سوریه بتواند هر چه زودتر به آرامش و امنیت دست پیدا کند و مطمئن باشند که جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان آنها خواهد بود.

وی افزود: ملت سوریه ملت مقاومی است و با پایداری و مقاومت توانسته شرایط بحرانی و حساس را پشت سر بگذارد.

در این دیدار همچنین «فیصل مقداد» گفت: به خاطر برگزاری انتخابات دموکراتیک در ایران به شما ملت ایران تبریک می‌گوییم و امید داریم که تشکیل مجلس جدید بتوانند مانند گذشته منشا خیر و برکت برای مردم ایران باشد.

وی با اشاره به برقراری آتش بس در سوریه اظهار داشت: امید داریم که این آتش‌بس منشأ برقراری صلح و آرامش در کشور سوریه شود و با توجه به انتخاباتی که مردم سوریه در پیش رو دارند بتوانند در کمال آرامش در سرنوشت کشورشان مشارکت داشته باشند.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه در ادامه گفت: دیدگاه‌های سیاسی ما در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با کشور ایران بسیار نزدیک است و امید داریم که سایر کشورهای منطقه هم با همین دقت نظر به مسائل سوریه نگاه کنند و در مبارزه با تروریسم هیچگاه از پای نایستند.

وی تصریح کرد: در مذاکرات ژنو، ما بر این مسئله تأکید داشتیم که در مذاکراتی که انجام می‌دهیم بر برخی مسائل خیلی حساس‌تریم که حفظ تمامیت ارضی سوریه، توجه به بافت اجتماعی و مبارزه با تروریست‌ها از آن جمله است.

«فیصل مقداد» در پایان از حمایت‌های مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران بالاخص مقام معظم رهبری از ملت مقاوم سوریه سپاسگزاری کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید