تروریسم با پول اعضای شورای همکاری خلیج فارس اعمال می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 326253
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 01:22
فیصل مقداد در جمع خبرنگاران:
قائم‌مقام وزیر امور خارجه سوریه گفت: این تصمیمی که از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گرفته شده است، خود این کشورها هستند که تروریست را اجرا و اعمال می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در حاشیه دیدار خود با علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران گفت: ما به جمهوری اسلامی ایران آمده‌ایم و ایران را، کشور اول و دوم خودمان می‌دانیم.

وی ادامه داد: در این جلسه درباره موضوعاتی مانند از سرگیری مذاکرات ژنو، وضعیت میدانی در سوریه و پیروزی‌هایی که محور مقاومت در سوریه به دست آورده است، صحبت کردیم.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه با تاکید بر اهمیت نقش ایران در منطقه اظهارداشت: نقش ایران را نقشی بسیار مهم می‌دانیم نه فقط در حل مشکلات منطقه بلکه ایران نقشی بین‌المللی دارد و اقدامات خود را در نهایت درایت و حکمت انجام می‌دهد. ما خوشحالیم که ایران توانست یکی از بزرگترین مشکلات خود را در سطح بین‌المللی که مشکل هسته‌ای بود حل کند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تروریست خواندن حزب‌الله لبنان از سوی شورای همکاری خلیج فارس اظهارداشت: این تصمیمی که از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گرفته شده است، خود این کشورها هستند که تروریست را اجرا و اعمال می‌کنند و آنها وجدان‌ها را می‌خرند و با پول و دارایی‌های خود زمینه‌ای را فراهم می‌کنند تا مصوبات جدیدی داشته باشند.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه ادامه داد: در اتحادیه عرب نیز شاهد هستیم که تصمیماتی گرفته شده و مصوباتی عنوان می‌شود که بر علیه اعراب و مسلمانان است که این تصمیماتی پست و بدی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این همکاری‌های که اکنون شاهد آن هستیم اقداماتی است که تازه شروع شده باشد بلکه از گذشته بوده و اکنون خود را نشان داده است، در واقع برخی کشورها با اسرائیل همکاری می‌کنند و این همکاری‌ پایه اساس تصمیماتی است که ما اکنون شاهد آن هستیم که نتیجه همکاری میان این کشورها و اسرائیل موجب تروریست‌ خواندن حزب الله لبنان می‌شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید