ایران اقدام تروریستی در ترکیه را به شدت محکوم می‎کند | اتاق خبر
کد خبر: 326254
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 01:28
جهانگیری در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر ترکیه:
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید براینکه دولت و ملت ایران اقدام تروریستی و ضد بشری در ترکیه را به شدت محکوم می‌کند، گفت: مقابله با تروریسم نیازمنداقدام جمعی بین‌المللی است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،‌ اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه اظهار داشت: از طرف دولت و ملت ایران این حادثه تلخ را به جنابعالی، دولت و ملت مسلمان ترکیه تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای قربانیان این حادثه رحمت و مغفرت و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت دارم.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید براینکه دولت و ملت ایران این اقدام زشت و ضد بشری را به شدت محکوم می‌کنند، خاطرنشان کرد: دولت و ملت ایران در مبارزه با تروریسم در کنار دولت و ملت ترکیه خواهند بود.

جهانگیری گفت: ایران و ترکیه هر دو از قربانیان تروریسم هستند و دو کشور ضرورت مبارزه با این پدیده شوم و ضد انسانی را درک می کنند و همکاری دو کشور در سطح منطقه ای و بین المللی می تواند در مبارزه با تروریسم و برچیدن این پدیده شوم از منطقه موثر باشد.

وی با تسلیت مجدد به دولت و ملت ترکیه خاطرنشان کرد: ملت ایران در این حادثه تلخ در کنار ملت مسلمان و برادر ترکیه قرار دارد.

نخست وزیر ترکیه نیز در این تماس تلفنی گفت: در این روزهای سخت از اینکه دولت و ملت کشور دوست ایران را در کنار خود می بینیم، خرسند و خوشحال هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه تروریستی 37 نفر جان خود را از دست داده اند و 113 نفر نیز زخمی شده اند، خاطرنشان کرد: هویت یکی از مهاجمین مشخص شده که از اعضای پ.ک.ک است و با این اقدام تروریستی، یک بار دیگر تروریستی بودن این گروه به نمایش گذاشته شد.

احمد داود اوغلو افزود: وقتی گروه پ.ک.ک مردم عادی و غیرنظامیان را مورد حمله قرار می دهد، گویای تغییر تاکتیک این گروه تروریستی است.

وی تصریح کرد: این گونه حملات و اقدامات تروریستی، ترکیه را از مواضعی که در مبارزه با گروه پ.ک.ک اتخاذ کرده است، منصرف نمی کند و ما هرگز از این مسیر عقب نشینی نخواهیم کرد.

نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه تروریسم موضوعی است که همه کشورهای منطقه با آن درگیر هستند، گفت: همه کشورها و به خصوص کشورهای همسایه باید در این شرایط خاص دست در دست هم و به صورت متحد و یکپارچه با تروریسم مبارزه کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید