باید در قیمت برق تجدیدنظر شود/برق برخی مشترکان 130 تومان حساب می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 32626
تاریخ انتشار: 14 آبان 1391 - 13:49

 

وزیر نیرو گفت: بعد از تغییر نرخ ارز الان تعرفه ها، واقعا تعرفه هایی نیست که جوابگوی آن فرهنگ سازی که ما به دنبال آن بودیم، باشد و باید تجدید نظری در این بخش صورت گیرد.

اتاق نیوز- مجید نامجو با با تیاکید بر این‌که تعرفه های برق به صورت پلکانی تعریف شده و آن کسانی که بیشتر مصرف می کنند، قطعاً تحت تاثیر قیمتی بیشتری قرار خواهند گرفت، ادعاهایی درباره صدور قبوض برق نامتناسب با مصرف خانوارها را رد کرد و اظهار داشت: به هیچ وجه چنین چیزی صحت ندارد و قطعاً این موضوع تکذیب می‌شود. تعرفه‌ها طوری سامان پیدا کرده که به صورت پلکانی تعریف شده و آن کسانی که بیشتر مصرف می کنند، قطعاً تحت تاثیر قیمتی بیشتری قرار خواهند گرفت؛ اما این هم سقف دارد.

وی افزود: به هر حال بیشترین قیمت برقی که الان در تعرفه ها وجود دارد، به میزان هر کیلو وات 130 تومان است که در حقیقت تعرفه برقی است که ما به صورت بادی و خورشیدی از بخش خصوصی تحویل می گیریم و همین برقی که مصرف می کنیم به همان قیمت نیز به مشترکان ارائه می شود و نمی تواند به صورت تصاعدی بالا برود که قبض ها یک معنی و مفهوم دیگری پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نامجو در ادامه به افزایش قیمت ارز و تاثیر آن در تعرفه های پلکانی برق اشاره و تصریح کرد: به نظر ما جرایم و تعرفه های پلکانی برق با وضعیت قبل از رشد قیمت ارز متناسب بود و معنی و مفهوم داشت و می توانست بازدارنده باشد اما بعد از تغییر نرخ ارز الان تعرفه ها، واقعا تعرفه هایی نیست که جوابگوی آن فرهنگ سازی که ما به دنبال آن بودیم، باشد و باید تجدید نظری در این بخش صورت گیرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید