برنامه های فرهنگی هنری ویژه نوروز در گلستان برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 326325
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 03:59
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری در شهرستان های استان خبر داد.

اتاق خبر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری در شهرستان های استان خبر داد.

حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، افزود: این اقدام با هدف جذب و ماندگاری مسافر در استان و آشنایی بیشتر گردشگران با آداب و رسوم گلستان انجام می شود.

وی اجرای موسیقی سنتی در بندرترکمن و نوروزخوانی در برخی شهرهای استان را از جمله برنامه های آئینی نوروز دانست و تصریح کرد: توزیع بسته های فرهنگی در ورودی شهرهای استان از دیگر اقدامات این اداره کل است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان این نکته که بیش از یک هزار بسته فرهنگی در بندرترکمن در بین مسافران توزیع خواهد شد، افزود: این بسته ها شامل کتاب، نقشه راهنما و سایر محصولات فرهنگی است.

وی از استقرار ایستگاه فرهنگی در ساحل بندرترکمن خبر داد و اظهار کرد: برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از جمله اجرای موسیقی ترکمن، ذکر خنجر، فروش محصولات فرهنگی صوتی و تصویری در این مکان انجام می شود.

به گفته حجت السلام فضیلت، این برنامه از نخستین روز فروردین آغاز می شود و تا ۱۵ فروردین ماه در بندرترکمن ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این نکته که مشارکت با سایر دستگاه های ستاد تسهیلات نوروزی برای اجرای مراسم های مختلف از دیگر برنامه های این اداره کل است، افزود: تبلیغات محیطی و توزیع بروشور با موضوع عفاف و حجاب از دیگر اقدامات فرهنگی این دستگاه به شمار می رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به اجرای نوروزخوانی که از آئین های سنتی شهرستان گرگان است اشاره کرد و گفت: در واپسین روزهای سال، آئین نوروزخوانی و استقبال از بهار در نقاط مختلف گرگان اجرا می شود.

وی به برگزاری کارگاه های طراحی و نقاشی در ایام نوروز و پیش از آغاز سال نو اشاره کرد و گفت: جشن تقدیر از هنرمندان پیشکسوت در شهرستان گرگان نیز در روزهای پایانی سال برگزار می شود.

حجت الاسلام فضیلت از اجرای برنامه های هنری و فرهنگی در شهرستان گنبد یاد کرد و گفت: نمایشگاه کتاب از ۲۶اسفند تا ۱۲ فروردین ۹۵ در محوطه برج قابوس و پارک الغدیر این شهرستان برپا می شود.

وی ضمن یادآوری اجرای نوروزخوانی گروه آرنا، افزود: برنامه حاجی فیروز توسط گروه نمایشی لبخند نیز در محوطه برج تاریخی قابوس اجرا می شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، موسیقی سنتی و رقص چوب سیستانی در روز نخست و ۱۲ فروردین و موسیقی فلکور آذری در ۲۶ اسفند و دوم فروردین در شهرستان گنبد کاووس اجرا می شود.

وی از راه اندازی پایگاه فرهنگی در ورودی شهر نوکنده و بندرگز برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و اظهار کرد: در این پایگاه تمامی اقلام فرهنگی برای مسافران به فروش می رسد.

حجت الاسلام فضیلت با بیان این نکته که جشنواره بومی و محلی، نمایشگاه کتاب در شهرستان رامیان برگزار می شود، افزود: غرفه قرآنی، نمایشگاه تجسمی و همایش روز زن به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در این شهرستان اجرا می شود.

حجت الاسلام فضیلت در خاتمه ضمن اعلام  اجرای برنامه در سایر شهرستانها به برنامه های فرهنگی و هنری شهرستان علی آبادکتول اشاره کرد و گفت: نمایشگاه طراحی و نقاشی، کتاب، جنگ شادی و محفل شعر خوانی، ایام نوروز در این شهرستان برگزار می شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید