پروژه‌های تفریحی و فرهنگی اصفهان الگویی برای دیگر استان‌ها شود | اتاق خبر
کد خبر: 326337
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 05:06
استاندار اصفهان:
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان در اجرای پروژه‌های تفریحی و فرهنگی شهری نیز دارای رتبه اول کشور است، گفت: پروژه‌های تفریحی و فرهنگی اصفهان الگویی برای دیگر استان‌ها شود.

اتاق خبر- استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان در اجرای پروژه‌های تفریحی و فرهنگی شهری نیز دارای رتبه اول کشور است، گفت: پروژه‌های تفریحی و فرهنگی اصفهان الگویی برای دیگر استان‌ها شود.

رسول زرگرپور شامگاه سه شنبه در آئین افتتاح بزرگ‌ترین آکواریوم خاورمیانه و باغ خزندگان اصفهان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی برگزار شد با اشاره به اینکه اصفهان همواره در بسیاری از زمینه‌ها پیشتار بوده است، اظهار داشت: بهره برداری از نخستین پروژه‌ها در طول سالیان گذشته در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و ... مصداقی بر این مدعاست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اصفهان در اجرای پروژه‌های تفریحی و فرهنگی شهری نیز دارای رتبه اول کشور است، گفت: امیدواریم پروژه‌های تفریحی و فرهنگی اصفهان الگویی برای دیگر استان‌ها شود.

استاندار اصفهان اضافه کرد: همانطور که باغ پرندگان، باغ گلها، باغ خزندگان و اکواریوم بزرگ خاورمیانه در اصفهان برای اولین بار ایجاد شد از این پس نیز همه «اولین» ها در اصفهان خواهد بود.

گفتنی است، تونل آکواریوم ناژوان به عنوان نخستین و بزرگ‌ترین تونل آکواریوم کشور به صورت مشارکتی با سرمایه‌گذار خارجی در مساحتی بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ متر مربع در عمق شش متری زیر زمین احداث شده است.

این مجموعه شامل ۳۳ آکواریوم پنج تا ۱۰ متری است و به صورت دنیای ۳۵ متری زیرآب، حجم یک‌هزار و ۸۰ مترمکعب آب را در خود جای می‌دهد و شهروندان می‌توانند در کنار و بالای سر خود زیباترین و کمیاب‌ترین گونه‌های دریایی را ببینند و بودن در فضای اقیانوس را تجربه کنند.

در این تونل آکواریوم از پنج اقیانوس دنیا گونه‌های مختلف آبزیان، ماهیان آب‌های شور و شیرین، ستاره دریایی و ... به نمایش گذاشته شده است.

همچنین باغ خزندگان اصفهان نیز واقع در پارک طبیعی ناژوان با حضور مسئولان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، شهردار اصفهان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به بهره‌برداری رسید.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید