شکست مذاکرات سوریه عواقبی ناخوشایند دارد | اتاق خبر
کد خبر: 326411
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 10:24
بان کی مون:
دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای به مناسبت پنجمین سال درگیری در سوریه به قدرت‌های منطقه‌ای هشدار داد از میدان نبرد برای تصفیه حساب‌های شخصی استفاده نکنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای به مناسبت پنجمین سال درگیری در سوریه به قدرت‌های منطقه‌ای هشدار داد از میدان نبرد برای تصفیه حساب‌های شخصی استفاده نکنند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» بان کی‌مون در پنجمین سال آغاز درگیری‌ها در سوریه در بیانیه ای که بدین منظور صادر نمود خاطر نشان ساخت؛ اگر قدرت‌های منطقه‌ای از میدان نبرد برای تصفیه حساب‌های خود استفاده نکنند ، می‌توان از به ورطه افتادن سوریه در نبرد  اجتناب کرد.

بان کی مون در این بیانیه هشدار داده است که در صورت شکست مذاکرات صلح تبعات نامطلوبی برای مردم این کشور  خواهد داشت و جهان  نیزبرای تدبیر در این‌باره  بسیار وحشتناک می‌شود.

دبیرکل ساز مان ملل متحد بدون نام بردن از کشور خاصی گفت: «بازیگران منطقه و جهان باید برای ایجاد ثبات در سوریه متحد شوند نه این‌که از میدان نبرد در این کشور برای رقابت منطقه‌ای و جغرافیای سیاسی استفاده نمایند.»

دبیرکل سازمان ملل متحد از طرف‌های حضر در مذاکرات صلح ژنو درخواست کرد با همکاری با هم به فاجعه انسانی بی ‌سابقه پیش آمده خاتمه دهند.

وی در خاتمه افزود: «در سوریه نیز مثل جاهای دیگر، صلح بدون عدالت دوام ندارد.»

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید