برگزاری جشنواره سبزه آرایی و سفره هفت سین در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 326442
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 15:41
رئیس گروه مراکز و خدمات گردشگری استان زنجان در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
ابوالفضل اجلی به برگزاری جشنواره سبزه آرایی و سفره هفت سین اشاره کرد و گفت: این برنامه از 26 اسفندماه آغاز شده است و زنجانی ها به منظور ارائه هنر خود در این رقابت شرکت می کنند.

اتاق خبر- رئیس گروه مراکز و خدمات گردشگری استان زنجان با بیان اینکه تمامی فعالیت ها و خدمات حوزه سفر توسط ستادی به نام ستاد اجرایی خدمات سفر استان انجام می شود؛ اظهار کرد: این ستاد متشکل از تمامی دستگاه های خدمت رسان به گردشگران و مسافران است که برنامه های متنوعی را برای ایام نوروز در نظر گرفته است.

ابوالفضل اجلی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: از 25 اسفند تا 15 فروردین در یک دوره 20 روزه سیاست هایی در پیش گرفته شده تا خدمات کیفی تر و برنامه های متفاوت تری ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه مهمترین اقدامی که در ایام نوروز انجام می شود؛ نظارت، بازرسی و بازدید از تاسیسات گردشگری است؛ گفت: به منظور تحقق این امر، ستادی متشکل از اداره بهداشت، میراث فرهنگی، تعزیرات حکومتی، جامعه هتلداران و نماینده اتحادیه های مربوطه نظارت ویژه ای بر عملکرد تاسیسات گردشگری انجام داده اند. این ستاد رویکرد ارشادی را در پیش گرفته و درصورت وجود مشکلات در ارائه خدمات، تذکراتی به مسئولان مربوطه می دهند.

اجلی تصریح کرد: از دیگر وظایفی که برای ایام نوروز درنظر گرفته ایم؛ رسیدگی به شکایات است تا رضایتمندی مسافران به دست آید.

وی همچنین دیگر برنامه نوروزی استان زنجان را بحث اطلاع رسانی اعلام کرد و اذعان داشت: این موضوع در چند قالب انجام می شود.  در این راستا در نظر گرفته شده که پایگاه های اطلاع رسانی در نقاط مختلف شهر بویژه در ورودی شهرها مستقر شوند تا اطلاعات صحیح و دقیقی را در اختیار علاقمندان قرار دهند. در این مراکز اطلاع رسانی، اقلامی تهیه و طراحی شده تا جاذبه های گردشگری استان را از طریق نقشه، کارت پستال و .. به مسافران معرفی شود.  

اجلی به برگزاری جشنواره سبزه آرایی و سفره هفت سین اشاره کرد و گفت: این برنامه از 26 اسفندماه آغاز شده است و زنجانی ها به منظور ارائه هنر خود در این رقابت شرکت می کنند و محصولات ارائه شده برای عرضه به گردشگران در ایام نوروز نگهداری خواهد شد.

رئیس گروه مراکز و خدمات گردشگری استان زنجان تصریح کرد: قرار است بازارچه صنایع دستی در جنب  موزه مردم شناسی "رختشویخانه" راه اندازی شود. این بازارچه شامل کارگاه های صنایع دستی، مراکز تولید هنرهای سنتی و همچنین شربتخانه است که قطعا مورد استقبال گردشگران قرار خواهد گرفت.

اجلی با بیان اینکه استان زنجان تنها استانی است که نزدیک به 60 بیلبورد راهنما به منظور هدایت گردشگران و مسافران تعبیه کرده است؛ اظهار کرد: برنامه دیگری که در دستور کار قرار گرفته؛ تجدید و تعویض روکش بیلبوردهای استان زنجان است که با سناریوی ویژه ای و با هدف ایجاد انگیزه و رغبت در گردشگران در سطح شهر نصب خواهد شد.

94106 ت 

 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید