بینر خواستار معرفی «پال رایان» به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات شد | اتاق خبر
کد خبر: 326582
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 01:04
رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا بعنوان یکی از عناصر متنفذ حزب جمهوری‌خواه می‌گوید که در صورت نرسیدن آرای درون حزبی کاندیداهای موجود به حد لازم، از کاندیداتوری «پال رایان» برای تکیه بر کرسی ریاست‌جمهوری حمایت خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «جان بینر» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید در صورت عدم توفیق جمهوری‌خواهان در انتخاب یک نامزد بر اساس نتیجه رأی‌گیری‌های فعلی، وی از کاندیداتوری «پال رایان» برای تصدی پست ریاست‌جمهوری کشورش حمایت می‌کند.

بر اساس گزارش پولیتیکو، بینر گفت که «اگر در دور اول رأی‌گیری، (ما جمهوری‌خواهان) نامزد واحدی نداشته باشیم، من از هیچ کدام از نامزدهای فعلی حمایت نخواهم کرد.»

رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه گفت: «همه آن‌ها فرصت برنده شدن را داشتند، ولی هیچ یک برنده نشدند؛ پس من از هیچ‌کدام از آنها حمایت نمی‌کنم، من از پال رایان به عنوان نامزد ما (جمهوری‌خواهان) حمایت می‌کنم.»

یکی از دستیاران رایان البته در واکنش به این خبر، گفت: «رایان از آقای بینر متشکر است. اما وی علاقه‌ای به این کار ندارد و نامزدی را نخواهد پذیرفت.»

رایان که رئیس فعلی مجلس نمایندگان آمریکا است، خود نیز سه‌شنبه هفته پیش گفته بود که از پست فعلی خود راضی است. وی افزوده بود: «من کاندیدای ریاست‌جمهوری نخواهم شد.»

در هفته‌های گذشته زمزمه‌هایی مطرح شده که در صورت صحت، کل فرآیند انتخابات درون حزبی را بی‌معنی می‌کند: معرفی فردی خارج از دایره نامزدهای کنونی به عنوان کاندید نهایی حزب جمهوری‌خواه.

در صورتی که ترامپ نتواند به اکثریت دست یابد، احتمال دارد که جمهوری‌خواهان فردی به جز سه نامزد کنونی یعنی ترامپ، تد کروز یا جان کیسیچ را وارد رقابت کنند و پشت سر او متحد شوند. 

جدی‌ترین‌ گزینه‌ای که برای چنین سناریویی مطرح شده، «پال رایان» رئیس محبوب و کاریزماتیک مجلس نمایندگان آمریکا است.

رایان همین چند ماه قبل جایگزین «جان بینر» شد، اما در این مدت از حضور در این سمت ابراز نارضایتی کرده است. بسیاری از رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که حامیان مالی حزب به حضور او در رقابت‌های انتخاباتی علاقه‌مند هستند.

میت رامنی که در انتخابات سال 2012 در رقابت با باراک اوباما شکست خورد، دیگر گزینه‌ای است که نامش برای حضور در انتخابات مطرح شده است. 

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید