منابع آگاه: مسکو تصمیم برای خروج نیروها از سوریه را به اطلاع دمشق، تهران و واشنگتن رسانده بود | اتاق خبر
کد خبر: 326619
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 04:12
در گفت‌وگو با خبرنگار «الرای‌الیوم» کویت
منابع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه الرأی‌الیوم کویت گفته‌اند روسیه قبل از تصمیم برای خروج نیروهایش از سوریه آن را به اطلاع دمشق، تهران و واشنگتن رسانده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «ایلیا مغنایر»، خبرنگار برجسته روزنامه الرأی‌الیوم کویت روز چهارشنبه از قول برخی منابع گزارش داده مسکو تصمیم برای خروج نیروهایش از خاک سوریه را از قبل به اطلاع دمشق، تهران و واشنگتن رسانده بود. 

«مغنایر» این خبر را از قول منابع بلندپایه گزارش داده و نوشته روسیه از آمریکا انتظار دارد از نفوذش روی متحدانش در منطقه، مانند عربستان، قطر و ترکیه برای متوقف کردن حمایت‌های نظامی از گروه‌های معارض در سوریه استفاده کند. 

در همین راستا، امروز، چهارشنبه علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفته خروج روسیه از سوریه بر اساس هماهنگی و برنامه‌های از پیش تعیین شده صورت گرفته و به هیچ عنوان غیر منتظره نبوده است.

مقامات دمشق هم پس از اعلام دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای خروج نیروها از سوریه اظهارات مشابهی را مطرح کرده‌اند. 

خبرنگار الرای‌الیوم، به تغییر وضعیت میدانی در سوریه هم اشاره کرده و نوشته ترکیه و عربستان سعودی دیگر سوریه را میدانی برای اجرای برنامه‌های قبلی‌شان نمی‌بینند و روسیه هم این وضعیت را در روزهای آتی مورد بررسی قرار خواهد داد. 

یک منبع روس به این خبرنگار گفت: «ما با آمریکایی‌ها توافق کرده‌ایم تا جنگ در سوریه را به هر طریق متوقف کنیم. این توافق،تلاش برای غلبه برداعش و آزادسازی رقه را شامل می‌شود.»

انتهای پیام/

کد: 94108

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید