بان کی مون حمله به بازاری در استان حجه یمن را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 326636
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 05:42
دبیرکل سازمان ملل متحد جنایت جنگنده های سعودی در حمله به یک بازار در بخش «مستبا» در استان «حجه» یمن را محکوم کرد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از پایگاه النشره، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد جنایت جنگنده های سعودی در حمله به یک بازار در استان حجه یمن را محکوم کرده و تحقیق فوری در این خصوص را خواستار شد.

از سوی دیگر سازمان پزشکان بدون مرز حمله هوایی به بازار مذکور را محکوم نموده و اعلام کرد که تیم های پزشکی وابسته به این سازمان در بیمارستان عبس بیش از ۴۰ زخمی این حمله را درمان نمودند.

پیش از این انصارالله یمن نیز با صدور بیانیه ای بمباران یک بازار در استان «حجه» توسط جنگنده های سعودی را محکوم کرده بود. شورای سیاسی انصارالله یمن به شدت جنایت وحشتناک رژیم سعودی را که ظهر سه شنبه بازار الخمیس در بخش «مستبا» در استان حجه را هدف قرار داده و ده ها شهید و زخمی برجای گذاشت، محکوم کرد.

شورای سیاسی انصارالله با بیان اینکه این جنایت هیچگونه توجیهی نداشته و مغایر تمام ارزشهای اخلاقی است، اعلام کرد که تجاوز سعودی با ارتکاب این جنایت از خوی جنایتکارانه و تجاوزگرانه خود پرده برداشت. این شورا همچنین مردم یمن را به اتحاد و همبستگی برای دفاع از خود تا زمان توقف تجاوز و محاصره فراخواند.

لازم به ذکر است که در حمله ددمنشانه روز سه شنبه جنگنده های سعودی به بازاری در استان حجه یمن ۱۰۷ نفر شهید و ۴۱نفر دیگر زخمی شدند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید