فراخوان دیزلی فولکس واگن در آلمان به تاخیر افتاد | اتاق خبر
کد خبر: 326652
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 09:05
روزنامه بیلد آلمان از تاخیر شش هفته‌ای فراخوان فولکس واگن برای اصلاح حدود 2.5 میلیون دستگاه خودروهای دیزلی آلاینده در این کشور خبر داد.

اتاق خبر: این روزنامه به نقل از سازمان حمل و نقل موتوری فدرال آلمان نوشت: این خودروساز هنوز از رگولاتور آلمانی برای راه‌کارهای فنی پیشنهادی برای مدل پاسات تاییدیه دریافت نکرده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ این رگولاتور همچنان سرگرم بررسی راه‌کارهای فنی است که از سوی فولکس واگن ارایه شده اند و هنوز معلوم نیست با استانداردهای یورو 5 منطبق هستند یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن در اواخر ژانویه فراخوان خودروهای دیزلی دو لیتری را آغاز کرد و قرار بود تعمیر بیش از 500 هزار خودروی پاسات را از 20 فوریه آغاز کند.

در همین حال شرکت حقوقی هاسفلد اعلام کرده است شکایت حقوقی مشتریان اروپایی فولکس واگن را که از رسوایی آلایندگی این خودروساز لطمه دیده اند پیگیری خواهد کرد. اقدام مذکور به معنای افزوده شدن به چالشهای حقوقی است که گریبانگیر فولکس واگن شده اند.

شرکت حقوقی TISAB دوشنبه هفته جاری اعلام کرد 278 سرمایه گذار موسسه ای در فولکس واگن یک شکایت برای دریافت 3.26 میلیارد یورو خسارت از این خودروساز تنظیم کرده اند زیرا معتقدند این شرکت در ماجرای این رسوایی، تعهداتش در قبال بازارهای سرمایه را نقض کرده است.

فولکس واگن در سپتامبر گذشته اقرار کرد در حدود 11 میلیون خودروی دیزلی که در سراسر جهان به فروش رفته اند نرم افزاری نصب کرده که سطح آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از میزان واقعی نشان می‌دهد. فاش شدن این رسوایی ضربه سختی به فولکس واگن زد به طوریکه میلیاردها یورو از ارزش بازار این شرکت کاست و مارتین وینترکورن، مدیرعامل باسابقه فولکس واگن را وادار کرد از سمت خود استعفا کند.

فروش برند فولکس واگن در سال گذشته پنج درصد کاهش یافت. این شرکت همچنین سرگرم مذاکره با رگولاتورهای آمریکایی درباره نحوه اصلاح خودروهای آلاینده در این کشور است و از سوی وزارت دادگستری آمریکا هدف یک شکایت 48 میلیارد دلاری بابت نقض قوانین محیط زیستی قرار گرفته است.

94109

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید