تظاهرات دهها هزار نفری دانشجویان فرانسوی علیه سیاست‌های اولاند | اتاق خبر
کد خبر: 326798
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 21:22
دهها هزار دانشجوی فرانسه در سراسر این کشور در اعتراض به سیاست‌های رئیس‌جمهوری فرانسه که باعث افزایش ساعات کاری و حقوق و مزایای کارکنان می‌شود، تظاهرات برپا کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، دهها دانشگاه و هزاران مدرسه در فرانسه روز پنجشنبه (امروز) در حالی تعطیل شده است که دانشجویان این کشور در سراسر فرانسه علیه اصلاحات در شرایط قانون کار فرانسه تظاهرات برپا کردند.

پایگاه اسپوتنیک گزارش کرد، تا ساعت 09:00 پنجشنبه به وقت محلی، 45 دبیرستان در پاریس تعطیل شدند و مسئولان دانشگاه «پاریس 1» و «بوردو» تصمیم گرفتند برخی از دانشکده های خود را تعطیل کنند.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که دهها هزار دانشجو علیه دولت فرانسه تظاهرات برپا کردند که این تظاهرات یادآور شورش دانشجویان پاریس در سال 1968 می‌باشد.

«فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه به دلیل تأکید بر اجرای اصلاحات در قانون کار کشورش تحت فشار و انتقادات شدید قرار گرفته است. 

اصلاح قانون کار به کارفرمایان اجازه می‌دهد فضای بیشتری برای اخراج کارکنان داشته باشند و هزینه‌ها را کاهش دهند و کارکنان نیز می‌بایست بیش از 35 ساعت در هفته کار کنند.

بعد از اغتشاشات و اعتراضات سال 1968 در فرانسه به افزایش ساعات کاری، حداکثر هفته کاری به 44 ساعت کاهش یافت و از آن زمان در طول زمان به 35 ساعت در هفته کاهش یافت و اتحادیه ها خواستار حفظ این زمان کاری هستند اما اولاند معتقد است که این زمان، بهره وری را کاهش می دهد.

از دیگر اصلاحات، کاهش حق سنوات کارگرانی است که از شرکتی اخراج شده اند. دانشجویان همچنین به گسترش اختیارات وضعیت اضطرار به دنبال حملات تروریستی 13 نوامبر پاریس که به کشته شدن 130 نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شد، اعتراض داشتند.

این دانشجویان می گویند که قدرت جلوگیری از  برگزاری نشست خلاف اصول آزادی، برابری و برادری است و دانشجویان مسلمانان نیز به رفتارهای تبعیض آمیز مقامات فرانسه که آنها را متوقف و مورد بازجویی قرار می دهند، اعتراض داشتند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید