اوباما از نامزدی کلینتون در انتخابات حمایت می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 326827
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1394 - 00:03
نیویورک تایمز:
رئیس‌جمهور آمریکا در نشستی با حضور حامیان مالی حزب دموکرات، رقابت انتخاباتی سندرز با کلینتون را رو به پایان دانسته و خواستار حمایت از وزیر خارجه سابق آمریکا شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز روز پنج‌شنبه از حمایت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا از هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق این کشور برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات سال 2016 خبر داد.

کلینتون و برنی سندرز دو نفری هستند که برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات پیش رو رقابت می‌کنند. در دو ماهی که از آغاز رقابت‌های رسمی درون حزبی می‌گذرد، کلینتون به لطف آرای ایالتی اعضای ارشد حزب با اختلاف زیادی از سندرز سوسیالیست پیش افتاده و بسیاری از او حالا او را کاندید نهایی حزب می‌دانند. 

به نوشته نیویورک تایمز، اوباما جمعه گذشته در یک محفل خصوصی با گروهی از حامیان مالی حزب دموکرات «با صراحتی غیرمعمول» گفته است که کارزار تبلیغاتی سندرز به نقطه پایان خود نزدیک می‌شود و اعضای حزب باید به زودی پشت سر کلینتون متحد شوند.

اوباما در این نشست به برخی نقاط ضعف کلینتون اذعان کرده، اما در عین حال آن‌ها را کم اهمیت دانسته است.

وی این اظهارات را در یک نشست تبلیغاتی در آستین تگزاس و پس از خروج خبرنگاران بیان کرده است. سه فرد حاضر در این نشست که خواسته‌اند نامشان فاش نشود و یک مقام کاخ سفید بیان این اظهارات از سوی اوباما را تائید کرده‌اند. 

این افراد می‌گویند اوباما کاملا مراقب بود که از حرف‌های او اینطور برداشت نشود که خواهان کناره‌گیری سندرز است. با این حال، حاضران در نشست می‌گویند به عقیده آن‌ها صحبت‌های اوباما سیگنالی بوده مبنی بر اینکه اصرار سندرز به ادامه رقابت با کلینتون تنها به افزایش شانس جمهوری‌خواهان برای پیروزی در انتخابات منجر می‌شود. 

اوباما در این نشست گفته است که می‌داند نامزدی کلینتون برای برخی اعضای حزب چندان «مهیج» نیست، اما در عین حال وی را باهوش، سرسخت و مجرب توصیف کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرده است که کلینتون روندی را که دولت کنونی پیش گرفته است ادامه می‌دهد. این در حالی است که سندرز برخی اقدامات اوباما را مورد نقد قرار داده و حتی خواستار «انقلاب» در رویکردهای سیاسی آمریکا شده است. 

با وجود حمایت تلویحی اوباما از کلینتون، تیم انتخاباتی سندرز می‌گوید که این سناتور ایالت ورمونت همچنان به رقابت ادامه خواهد داد.

«جف ویور» مدیر تبلیغاتی سندرز می‌گوید: «ما می‌دانیم که عقب هستیم، اما در عین حال تصور می‌کنیم که نهایتا پیروز خواهیم شد. ارقام ما را نمی‌ترساند.»

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید