افق ما برای سال ۱۴۰۴ پذیرایی از ۱۰ میلیون زائر راهیان نور است | اتاق خبر
کد خبر: 327015
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1394 - 18:09
سردار کارگر در جمع خبرنگاران:
رئیس ستاد مرکزی راهیان نور گفت: امیدوارم در افق چشم انداز ۱۴۰۴ به ظرفیتی برسیم که بتوانیم پذیرای ۱۰میلیون نفر زائر در یادمان‌ها باشیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر ظهر امروز جمعه در جمع خبرنگاران در مسجد جامع خرمشهر با اشاره به اینکه خرمشهر نماد مقاومت ایثار و از خودگذشتگی است، اظهار کرد: ارتش بعث عراق در ابتدای جنگ شکست خورد زیرا پیش‌بینی آنها این بود که ظرف مدت یک روز خرمشهر را اشغال می‌کنند در صورتی که نزدیک به ۳۴ روز پشت دروازه‌های این شهر متوقف شدند و بدین ترتیب استراتژی صدام شکست خورد.

وی با تاکید بر اینکه اولین شکست استراتژی ارتش صدام در خرمشهر رقم زده شد، افزود: مردم خرمشهر از همان ابتدای جنگ مقاوم و پیروز بودند هرچند در روز سوم خرداد ۶۱ خرمشهر آزاد شد ولی در واقع اولین پیروزی ما در دفاع مقدس با مقاومت مردم این شهر در برابر متجاوزان رقم خورد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: مردم خرمشهر نمونه و بدیلی ندارند البته شهرهای دیگر مثل سوسنگرد و قصر شیرین نیز چنین وضعیتی بر آنها حاکم است ولی با این حال خرمشهر نماد پیروزی است و مردم هر زمان نام خرمشهر را می‌شنوند احساس غرور می‌کنند به همین دلیل خرمشهر برای ما به عنوان یک نماد باقی می‌ماند.

سردار کارگر با اشاره اینکه مسجد جامع خرمشهر یک مسجد بین المللی است، گفت: این مسجد از چنان شهرتی برخوردار است که حتی هر فیلمسازی که می‌خواهد فیلم جنگی بسازد از این مسجد سخن به میان می‌آورد چون مسجد جامع خرمشهر مرکز مقاومت و یا به عبارت دیگر قرارگاه مقاومت و ایثار بود.

وی در ادامه به آمار بازدیدکنندگان سرزمین حماسه و مقاومت اشاره و بیان کرد: سال گذشته بالغ بر پنج میلیون نفر بازدیدکننده از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس داشتیم که این بازدیدها از ۵۴ یادمان فعال صورت گرفت البته امسال سه یادمان جدید هم به مجموعه یادمان‌ها اضافه می‌شود که تعداد این یادمان‌ها به ۵۷ یادمان خواهد رسید.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور با بیان اینکه سال ۸۴ نزدیک به ۴۰۰ هزار بازدید کننده از یادمانهای دفاع مقدس دیدن کردند، تصریح کرد: این تعداد بازدیدکننده در مدت ۱۰سال به بیش از پنج میلیون نفر رسیده که ۸۰ درصد این بازدیدکنندگان را جوانان بین ۱۴ تا ۳۰ سال تشکیل می‌دهند. در واقع این آمار نشان می‌دهد جوانان و نوجوانان امروز از جوانان و نوجوانان عصر دفاع مقدس اگر بهتر نباشند چیزی از آنها کمتر ندارند.

سردار کارگر کار تصریح کرد: امیدوارم در افق چشم انداز ۱۴۰۴ به ظرفیتی برسیم که بتوانیم پذیرای ۱۰میلیون نفر زائر در یادمان‌ها باشیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید