نژادگرایی گسترده در بین جوانان مالزی | اتاق خبر
کد خبر: 327059
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1395 - 00:38
آخرین یافته های یک مطالعه در مالزی نشان می دهد بیش از 40 درصد جوانان این کشور تمایلات نژادگرایانه دارند، موضوعی که برای مقامات این کشور چندنژادی هشدار دهنده است.به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایرنا، روزنامه استار مالزی روز شنبه با استناد به مطالعه مرکز 'آینده بهتر' بر روی یکهزار و 56 جوان مالزیایی در رده سنی 18 تا 25 سال در بخش غربی این کشور، نوشت که حدود نیمی از این افراد (54.6 درصد) فاقد تمایلات نژادگرایانه هستند.
این مطالعه نشان می دهد با وجود اینکه حدود بیش از نیمی از پاسخگویان اعلام کرده اند تمایلات نژادگرایانه ندارند، اما دیدگاه آنها در مورد بخش های مختلف زندگی نشان دهنده تمایلات نژادگرایانه است.
اگرچه 30 درصد پاسخگویان به طور آشکار اعلام کرده اند که خود را نژادپرست نمی دانند، اما این افراد نیز در پاسخ به سئوالی اعلام کرده اند که آنها به یک نامزد از نژاد دیگر رای نمی دهند.
به اعتقاد این افراد، سیاست نژاد محور در مالزی همچنان کارآیی خود را حفظ کرده است.
براساس یافته های این تحقیق، پاسخگویانی که نژادگرایی را در مالزی گسترده می دانند، حقوق بین یکهزار و تا پنجهزار رینگیت (حدود 250 تا یکهزار و 250 دلار) در ماه داشته اند که این حقوق در مناطق شهری حقوق پایینی محسوب می شود.
مالزی از جمله کشورهای چندنژادی است که علاوه بر مسلمانان به عنوان بزرگ ترین گروه جمعیتی این کشور، چینی ها و هندی ها نیز دیگر نژادهای ساکن این کشور هستند.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید