وزیر امور خارجه: همکاری پایدار میان ایران و ترکیه پیام مثبتی به جهان اسلام می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 327169
تاریخ انتشار: 2 فروردین 1395 - 02:12
دیدار ظریف با داود اوغلو
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، در ادامه سفر خود به ترکیه با «داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه دیدار و در خصوص روابط و همکاری های دو کشور گفتگو و رایزنی کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نخست وزیر ترکیه در این دیدار با اعلام اینکه اقتصاد های دو کشور مکمل یکدیگر هستند، گفت: باید از روش های عادی مبادله تجاری عبور کنیم و به تعرفه های فرا تجارت ترجیحی بیندیشیم.

وی با تاکید بر اهمیت حضور جمهوری اسلامی ایران در عالی ترین سطح در اجلاس سران اسلامی در استانبول و اشاره به شعار اجلاس (صلح و اتحاد و همبستگی) گفت :سازمان همکاری اسلامی می بایست نماد وحدت و اتحاد جهان اسلام باشد.

وی همچنین بر ضرورت گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف از جمله انرژی و حمل و نقل تاکید کرد.

وی گفت :ما همواره خواهان روابط خوب با ایران بوده ایم و خواهیم بود. ما بهترین روابط را با ایران در دوره تحریم داشته ایم و اکنون در دوران پسا تحریم که زمان عمل است طبیعتا باید بهترین روابط را داشته باشیم.

در ادامه این دیدار محمد جواد ظریف وزیرخارجه کشورمان نیز با تاکید بر ضرورت افزایش همکاری های دو کشور در تمامی زمینه های دوجانبه و منطقه ای گفت :ما هرگز دوستان خود را که در شرائط سخت در کنار ایران بوده اند فراموش نمی کنیم.

ظریف افزود: همکاری پایدار میان ایران و ترکیه پیام مثبتی به جهان اسلام اعم از شیعه و سنی می دهد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید