موج جدید بارش باران در کردستان | اتاق خبر
کد خبر: 327355
تاریخ انتشار: 2 فروردین 1395 - 12:23
موج جدید بارش از صبح امروز یکشنبه آسمان استان کردستان را فرا گرفته است و پیش بینی می شود که این موج بارش به صورت باران و برف تا پایان روز چهارشنبه در این استان حاکم باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، موج جدید بارش برف و باران از صبح امروز یکشنبه در آسمان کردستان حاکم شده است و گزارش اداره کل هواشناسی کردستان نشان می دهد که این موج بارشی تا پایان هفته کم و بیش ادامه داشته باشد.

ابری شدن آسمان، وزش باد و در بعضی از شرای اموج بارشی از جمله پدیده های اصلی وضعیت جوی استان کردستان از امروز یکشنبه تا پایان هفته است و احتمال بارش برف نیز در ارتفاعات وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شرایط و وضعیت جوی استان بیان کرد: هم اکنون بارش پراکنده بارش در سراسر استان کردستان وجود دارد که بارش ها در ارتفاعات استان به صورت برف است.

محمد طالب حیدری ادامه داد: امروز وضعیت بارشی در سراسر استان وجود دارد ولی روز دوشنبه از شدت بارش ها کاسته می شود ولی مجدد روز سه شنبه تا اوایل وقت چهارشنبه بار دیگر شرایط جوی تغییر پیدا کرده و موج بارش باران و برف در کردستان ادامه می یابد.

وی گفت: از روز چهارشنبه تا روز جمعه شرای جوی در استان کردستان آرام و پایدار می شود ولی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه احتمال ورود گد و غبار به استان کردستان وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی استان کردستان عنوان کرد: وضعیت دمای هوای استان کردستان نیز در طول هفته جاری متغیر خواهد بود و امروز یکشنبه حداکثر دما در سنندج بعه ۱۲ درجه بالای صفر می رسد و حداقل دما نیز سه درجه خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوا طی روزهای آینده در استان کردستان یادآور شد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته حداقل دمای هوا در استان کردستان حدود یک درجه بالای صفر و حداکثر دمای هوا بالای ۱۵ درجه خواهد بود.

حیدری گفت: کمترین دمای هوای استان کردستان طی ۲۴ ساعت گذشته منهای سه درجه مربوط به شهرستان کامیاران بوده است و بیشترین میزان دمای هوا نیز ۱۲ درجه بالای صفر بوده است.

همچنین طی روز گذشته و امروز بارش برف در بعضی از شهرهای استان کردستان باعث سفید پوش شدن ارتفاعات بعضی از مناطق مرتفع شده است و دمای هوا نیز تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده است.

روز گذشته بارش باران در استان کردستان به ویژه شهر سنندج باعث آب گرفتگی معابر شده است و اداره کل هواشناسی استان هشدا داده است که احتمال وقوع آب گرفتگی در این استان همچنان وجود دارد.

هم اکنون دمای هوا در شهر سنندج تا حدودی سرد است و ابر آسمان این شهر را پوشانده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید