کار دشوار تیم ملی بوکس برای کسب سهمیه | اتاق خبر
کد خبر: 327470
تاریخ انتشار: 4 فروردین 1395 - 03:06
تیم ملی بوکس روز فروردین ماه با ترکیب ۱۰ بوکسور عازم رقابتهای کسب سهمیه المپیک چین می‌شود. رقابتهایی که یکی از دو شانس باقی مانده بوکسورهای ایرانی برای حضور در ریو به حساب می آید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، تیم ملی بوکس بزرگسالان این روزها آخرین تلاشهای خود را برای کسب سهمیه المپیک در دو فرصت باقی مانده امتحان می کند که اولی آن رقابتهای کسب سهمیه چین است. رویدادی که از ۵ فروردین ماه به میزبانی کیانان چین آغاز می شود و شاگردان جوان و کم تجربه استکی کار سختی در آن دارند.

تیم ۱۰ نفره مربی جوان تیم ملی که به تازگی از اردوی اوکراین به کشور بازگشته چهارشنبه تهران را به مقصد چین ترک می کند تا در رقابتهایی که قدرتهای برتر آسیا برای کسب سهمیه المپیک در آن حساب ویژه ای باز کرده اند حضور پیدا کند. در میان بوکسورهای تیم ملی این سجاد محرابی در وزن ۷۵ کیلوگرم است که به نظر می رسد بیش از دیگران شانس کسب سهمیه المپیک دارد.

اگرچه شاگردان استکی کار بسیار سختی در چین دارند اما از آنجایی که رقابتهای بوکس تک حذفی است، قرعه کشی مسابقات نقش کلیدی را در سرنوشت بوکسورها ایفا خواهد کرد. چنانچه قرعه استراحت و یا سبک به بوکسوری بیفتد شانس صعود به مراحل نیمه نهایی و سرانجام فینال را خواهد داشت و این یعنی بوکس ایران همچنان باید چشم انتظار قرعه ای خوب باشد.قرعه ای که ترجیحا در آن خبری از رقیب قزاقستانی نباشد!

صرف نظر از این موضوع آنچه تجربه سالهای گذشته نشان می دهد بوکس ایران همچنان در سبک وزن مشکل دارد و برای کسب سهمیه هم روی اوزان پایین شانسی برای خود نمی بیند چرا که نمایندگان کشورهای آسیای شرقی مثل تایلند و فیلیپین در این اوزان عملکرد بسیار خوبی دارند. اما در سنگین وزن اگرچه نمایندگانی همچون علی مظاهری و جاسم دلاوری در تیم ملی حضور ندارند اما بوکسوهای جایگزین نیز دارای شانس کسب سهمیه هستند.

یکی از نکات جالب اعزام تیم ملی بوکس به چین حضور ۷ کادر همراه با تیم ۱۰ نفره است که با این شرایط مالی فدراسیون کمی عجیب به نظر می رسد. اسایم بوکسورهای اعزامی به چین عبارت است از:

۴۹کیلوگرم: امید احمدی صفا
۵۲کیلوگرم: پویا ناوی
۵۶ کیلوگرم: آرمین امجدیان
۶۰کیلوگرم: دانا اسماعیل زاده
۶۴کیلوگرم: اسماعیل ارمشی
۶۹ کیلوگرم: سجاد کاظم زاده
۷۵کیلوگرم: سجاد محرابی
۸۱کیلوگرم: مجید حاج عباسی
۹۱کیلوگرم: سالار غلامی
به اضافه ۹۱ کیلوگرم: مجید سپهوند

علاوه بر این بوکسوها علیرضا استکی و همایون امیری به عنوان کادر فنی، حسین نهرودی، روح الله حسینی، علی دانشمندفر، هادی مرتضایی و بابک بردبار(بعنوان داور و به دعوت فدراسیون جهانی) در این اعزام حضور دارند. 

رقابت های انتخابی بوکس المپیک در سطح قاره آسیا از پنجم فروردین ماه به میزبانی شهر کیانان چین برگزار می شود. بوکس ایران تا کنون تنها یک سهمیه المپیک(احسان روزبهانی) کسب کرده است.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید