اتحادیه عرب به اقدام کردهای سوریه واکنش نشان داد | اتاق خبر
کد خبر: 327500
تاریخ انتشار: 4 فروردین 1395 - 08:30
ایرنا نوشت: اتحادیه عرب با اعلام منطقه فدرالی در شمال سوریه از سوی کردهای این کشور مخالفت کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «احمد بن حلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب، امروز (دوشنبه) گفت درخواست ها برای تشکیل نظام فدرالی می تواند بر روی وحدت سوریه تاثیر بگذارد. پنجشنبه گذشته، در نشستی با حضور حدود 200 مقام کرد تشکیل نظام فدرالی در شمال سوریه اعلام شد. مقام های کرد تاکید کردند که به دنبال تجزیه نیستند و هدف شان اطمینان از این مساله است که کشورشان به عنوان یک کشور متحد باقی خواهد ماند.

احمد بن حلی معاون دبیرکل اتحادیه عرب گفت که اتحادیه عرب اقدامات جداطلبانه ای را که به وحدت سوریه لطمه می زند، رد می کند. پیش از این در پی اعلام تشکیل حکومت فدرالی در مناطق تحت کنترل کُردها، دولت سوریه مخالفت خود را با نظام فدرالی کُردها اعلام کرد. وزارت خارجه سوریه با هشدار نسبت به اقدام علیه وحدت ملت وسرزمین سوریه، تأکید کرده بود که طرح موضوع اتحادیه یا حکومت فدرالی موجب آسیب به وحدت سرزمینی سوریه خواهد شد و این مسئله با قانون اساسی ومفاهیم ملی و تصمیمات بین المللی در تناقض است.

معارضان سوریه نیز مخالفت خود را با اعلام حکومت فدرالی کردها در شمال این کشور اعلام کردند. آمریکا نیز اعلام کرد هیچ دولت مستقل کردی را در سوریه به رسمیت نخواهد شناخت و از وحدت اراضی سوریه حمایت خواهد کرد. همچنین سازمان ملل نیز با اشاره به اینکه سرنوشت آینده سوریه را مردم این کشور تعیین خواهند کرد، بر موضع ثابت این سازمان در حفظ تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید