۷۲۹عملیات اورژانس در جاده های آذربایجان غربی انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 327650
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 07:51
از ابتدای طرح نوروزی تاکنون؛
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون ۷۲۹ عملیات اورژانسی در استان اجرا شده است.

اتاق خبر-  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون ۷۲۹ عملیات اورژانسی در استان اجرا شده است.

باقر بهرامی با اشاره به انجام ۷۲۹ عملیات توسط اورژانس آذربایجان غربی از ابتدای طرح نوروزی امسال اظهار داشت: از این تعداد ۱۸۵ مورد مربوط به عملیات های تصادفی جاده ای و شهری بوده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۰۸ ماموریت، شهری و ۷۷ ماموریت جاده ای بود ادامه داد: در این راستا تاکنون ۲۰۰ مجروح سوانح رانندگی از ابتدای طرح نوروزی امسال در مراکز درمانی این استان بستری شده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: از این تعداد ۱۱۸ نفر به علت سانحه های رانندگی درون شهری و ۸۲ نفر به علت سوانح رانندگی جاده ای توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافته و در مراکز درمانی بستری شده اند.

بهرامی اضافه کرد: علاوه بر آنها شش نفر از سانحه دیدگان تصادف های جاده ای و هشت نفر از سانحه دیدگان تصادفات شهری در آذربایجان غربی به صورت سرپایی مورد معالجه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال ۶۹ پایگاه اورژانس در جاده ها و شهرهای آذربایجان غربی فعالیت می کنند عنوان کرد: از این تعداد ۴۰ پایگاه جاده ای بوده و ۲۹ پایگاه در داخل شهرها به خدمت رسانی می پردازند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی یاد آور شد: ۴۷۵ نفر نیز در ایام نوروز در پایگاه های اورژانس سراسر آذربایجان غربی حضور دارند.

طرح نوروزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی از ۲۶ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین امسال همزمان با سراسر کشور در استان ادامه می یابد.

۱۱۰ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در این ایام به کار گیری شده و سه ایستگاه سلامت نیز برپا شده است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید