بازدید از مراکز گردشگری گلستان ۱۲۵ درصد افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 327651
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 08:07
معاون میراث فرهنگی گلستان:
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از رشد ۱۲۵ درصدی بازدید از جاذبه ها و مراکز گردشگری گلستان خبرداد.

اتاق خبر- معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از رشد ۱۲۵ درصدی بازدید از جاذبه ها و مراکز گردشگری گلستان خبرداد.

رحمان فرمانی، عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از  ابتدای آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان تا روز سوم فرودین ۲۲۶ هزار و ۶۹۳ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند که رشدی ۱۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از مجموع بازدیدکنندگان جاذبه‌های گردشگری استان گلستان ۵۰ هزار و ۲۹۰ نفر در روز سوم فروردین از جاذبه‌های استان گلستان بازدید کردند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: بازدید های روز سوم فروردین از جاذبه‌های گردشگری استان گلستان نیز ۸۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بیش از ۳۰ هزار خودرو از محورهای ورودی گلستان تردد کردند

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گلستان گفت: در روز سوم فروردین ۳۰ هزار و ۷۹۶ وسیله نقلیه از ۴ محور استان گلستان تردد کرده‌اند.

مهدی میقانی بیان کرد: از مجموع ترددهای ثبت شده در روز سوم فروردین ۱۷هزار و ۸۹۲ وسیله نقلیه از محور گلوگاه تردد کردند که شامل ۱۷هزار و ۲۵۷ سواری، ۲۸۲ مینی بوس و خاور، ۱۵۴ کامیون، ۱۳۳ اتوبوس و ۶۶ تریلر می شود.

وی افزود: در محور توسکستان نیز یک هزار و ۴۳۹ تردد ثبت شد که یک هزار و ۴۰۴ سواری ، ۳۴ مینی بوس و خاور و یک کامیون را شامل می شود.

مرزهای گلستان میزبان مسافران خارجی است

فرمانده مرزبانی استان گلستان گفت: مسافران خارجی و داخلی می‌توانند به صورت قانونی و بدون هیچ مشکلی در ایام نوروز از مرزهای استان گلستان تردد کنند.

سرهنگ ولی الله رضایی‌نژاد، بیان کرد: در نقاط مختلف مرزی استان گلستان ۴ چادر از سوی مرزبانی برپا شده و به ارائه خدمات راهنمایی و فرهنگی به مسارفان و گردشگران می‌پردازند.

وی افزود: در روز دوم فروردین امسال ۱۱۰ مسافر خارجی از مرزهای استان وارد و ۱۰۹ نفر از این مرز‌ها خارج شده‌اند.

فرمانده مرزبانی استان گلستان تصریح کرد: در همین روز ۲ ایرانی نیز از مرزهای استان خارج شده و ورودی ایرانی نیز در مرز‌ها نداشتیم.

رضایی‌نژاد گفت: در روزهای ۲۷ اسفند تا دوم فغروردین نیز در مجموع یک ایرانی وارد و ۲۵۸ ایرانی خارج شده‌اند.

به گفته وی، ۱۸۶ خارجی نیز از مرزهای استان گلستان وارد و ۴۲۰ نفر نیز خارج شده‌اند.

رضایی‌نژاد اظهار کرد: ۴ چادر سیار در مناطق بازارچه اینچه برون، روستای تنگلی، سه راهی داشلی برون و ساحل بندر ترکمن از سوی مرزبانی برپا شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان هم گفت: از ابتدای فعالیت کمیته امداد و نجات در استان گلستان تا روز سوم فروردین ۸۱ هزار و ۸۱۵ بروشور بین مسافران تویع شده است.

حسین احمدی، افزود: در این ایام در مجموع ۵۹ هزار و ۲۲۷ مسافر به ایستگاه‌های سلامت در سراسر استان گلستان مراجعه کرده‌اند.

وی بیان کرد: در این ایام ۷۵۷ نفر نیز برای استفاده از نمازخانه‌ها به چادرهای نماز مراجعه کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان  تصریح کرد: در این ایام ۲۱۶ عملیات امداد و نجات انجام شده که ۳۰ مجروح سرپایی، ۲۱۸ اعزام به مراکز درمانی و ۲۳ اسکان اضطراری در پی داشت.

احمدی گفت: در روز سوم فروردین ۵۴ عملیات امداد و نجات انجام شد که ۴۶ عملیات از سوی اورژانس و ۸ عملیات از سوی هلال احمر انجام شد که هلال احمر  ۱۰ اعزام به مراکز درمانی و چهار اسکان اضطراری و اورژانس دو مجروح سرپایی و ۴۰ اعزام به مراکز درمانی داشت.

به گفته وی، در مجموع در این ایام ۴۱۸ بیمار به ایستگاه‌های سلامت مراجعه کردند که ۸۶ بیمار در روز سوم فروردین بود و ۱۳ بیمار به اورژانس و ۷۳ بیمار به هلال احمر مراجعه کردند.

منبع: مهر 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید