بازدید معاون رئیس جمهور از کاروانسرای پیام در مرند | اتاق خبر
کد خبر: 327670
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 12:28
ظهر امروز انجام شد
معاون رئیس جمهور از کاروانسرای پیام در مرند که یکی از ظرفیت های گردشگری منطقه است، بازدید کرد.

اتاق خبر-  معاون رئیس جمهور از کاروانسرای پیام در مرند که یکی از ظرفیت های گردشگری منطقه است، بازدید کرد.

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز چهارشنبه در جریان سفر خود به آذربایجان شرقی به شهرستان مرند سفر کرد و از کاروانسرای پیام شهرستان مرند بازدید کرد.

وی در این سفر به ضرورت استفاده از ظرفیت های گردشگری و تاریخی آذربایجان شرقی و شهرستان مرند تاکید کرد و دستورات لازم برای اتمام پروژه کاروانسرای مرند را داد.

گفتنی است که کاروانسرای پیام مرند در منطقه روستای یام شهرستان مرند و در حاشیه جاده اصلی تبریز-مرند واقع شده است، این کاروانسرا متعلق به دوره شاه عباس دوم صفوی است و کاربرد اصلی آن چاپارخانه بوده است، چاپارخانه محلی است رای نگهداری و تعویض اسب های پیام رسان های آن دوره بوده است و کاروانسراها به نوعی پایگاه های سیستم ارتباطی عصر صفوی محسوب می شده است که در آن دوره اسب های تازه نفس را در اختیار پستچی ها قرار می داده است.

این كاروانسرا به دلیل قرار گرفتن در مسیر گردشگری ایران به اروپا و مورد توجه بودن گردشگران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. كاروانسرای شاه عباسی پیام مرند یكی از مهمترین تاسیسات بین راهی جاده ابریشم به شمار می رفت كه به عنوان بزرگترین كاروانسرای شمال غرب كشور از مهمترین ابنیه تاریخی و گردشگری كشور محسوب می شود. قرار است این کاروانسرا به مکان پذیرایی و اقامتی تبدیل شود.

منبع: مهر 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید