امامزادگان آذربایجان غربی آماده برگزاری طرح آرامش بهاری عید نوروز | اتاق خبر
کد خبر: 327677
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 12:43
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: آستان مبارک ۱۱ امامزاده و بقعه متبرکه استان آماده پذیرایی از زائران در ایام نوروز در قالب طرح آرامش بهاری است.

اتاق خبر- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: آستان مبارک ۱۱ امامزاده و بقعه متبرکه استان آماده پذیرایی از زائران در ایام نوروز در قالب طرح آرامش بهاری است.

حجت الاسلام ناصر جوانبخت با بیان اینکه افزود: این طرح از ۲۸ اسفند ماه جاری آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه می‌یابد افزود: قرائت ادعیه، پخش مستقیم پیام نوروزی مقام معظم رهبری پس از لحظه تحویل سال، مدیحه سرایی توسط گروه‌های منتخب و پذیرایی از زوار از برنامه‌های روز نخست این طرح در آستان مقدس امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان است.

وی ادامه داد: برای برگزاری هر چه بهتر طرح آرامش بهاری در ایام نوروز در آذربایجان غربی، ۴۰ نفر روحانی شامل ۱۶ نفر روحانی اعزامی از قم و ۲۴ روحانی بومی در آستان امامزاده‌ها و بقاع متبرکه مستقر می‌شود و ضمن سخنرانی، به شبهه‌های دینی و مسائل شرعی مراجعان پاسخ می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی افزود: راه اندازی خیمه‌های معرفت، غرفه گفتمان دینی، غرفه عفاف و حجاب، پاسخگویی به شبهات دینی و مسائل شرعی، بخش‌های نقاشی بکش جایزه بگیر و قرآن بخوان جایزه بگیر ویژه کودکان از جمله بخش‌های در نظر گرفته شده برای اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان است.

طرح آرامش بهاری در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل شدن بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی در شش سال گذشته در سطح کشور برگزار شده است.

پارسال ۲۵ هزار نفر بار از این طرح در آستان مقدس امامزاده‌ها و بقاع متبرکه آذربایجان غربی بهره مند شدند.

منبع: مهر 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید