توسعه صنعت توريسم شهری موجب رونق اقتصادی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 327691
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 16:03
نائب رييس كميسيون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مطرح کرد:
رييس كميته گردشگری، بافتهای تاريخی و فرسوده شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه صنعت توريسم شهری موجب رونق اقتصادی می شود.

اتاق خبر- رييس كميته گردشگری، بافتهای تاريخی و فرسوده شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه صنعت توريسم شهری موجب رونق اقتصادی می شود.

احمد حکیمی پور نائب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: در راستای مدیریت یکپارچه شهری باید به ایجاد ساختار منسجمی برای فعال سازی ظرفیت گردشگری تهران بپردازیم تا هر روز شاهد توسعه گردشگری شهری باشیم.

 وی در این بازدید با اشاره به ارائه خدمات مناسبی که از سوی ستاد گردشگری شهرداری در طرح مهمان تهران گفت: اقدامات خوبی جهت ارایه خدمات به مسافران تهران و البته علاقه مندان به تهران گردی صورت گرفته است و اکنون ستاد ویژه مهمان تهران در ١٠٠ نقطه از شهر به راهنمایی علاقه مندان به تهران گردی می پردازد.

حکیمی پور با اشاره به اقدامات ستاد گردشگری شهرداری تهران در بهار ٩٥ گفت: بنابر گزارش هایی که ارائه شد ١٧ مسیر گردشگری تعریف شده است و ٨ آژانس نیز به ارائه خدمات میپردازند که امروز به همراه اعضای کمیته گردشگری شورای شهر تهران از ستادهای مستقر در مناطق مختلفی بازدید کردیم و از نزدیک در جریان اقدامات آنها قرار گرفتیم .

وی در ادامه با اشاره به ضرورت و اهمیت همکاری همه دستگاههای مسئول برای فعال سازی ظرفیت گردشگری تهران گفت: پایتخت ایران دارای قدمت و اصالت تاریخی است . وجود بناهای تاریخی و تفرجگاههای متعدد از قابلیت های گردشگری تهران است که جاذبه بسیاری را برای توریسم داخلی و خارجی دارد ، که باید با سازماندهی مناسب به بهره گیری از این پتانسیل تاریخی و طبیعی جهت رونق صنعت گردشگری شهری پرداخته شود.

حکیمی پور تصریح کرد: در همه کشورها مدیریت شهری متولی سازمان بخشی به وضعیت توریسم شهری است و در کشور ما نیز باید با بهره گیری از تجارب شهرهای موفق دنیا مدیریت شهری به عنوان متولی گردشگری به هماهنگی سازمانها و دستگاههای مسئول بپردازد که در این راستا کمیته گردشگری شورای شهر تهران پیشنهاد تشکیل سازمان گردشگری را ارایه کرده بود که بنابر همان طرح لایحه ای از سوی شهرداری تهران ارایه شده است که در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در حال بررسی است و نظر بر این است که در راستای مدیریت یکپارچه شهری سازمانی بدون بار مالی به عنوان تمرکز دهنده و هماهنگ کننده بین سازمانی برا رونق صنعت گردشگری شهر تهران ایجاد شود .

وی افزود: رویکرد شورای شهر تهران در جهت توسعه گردشگری شهری است و بنابر همین کمیته گردشگری در شورا تشکیل شد چرا که توسعه صنعت گردشگری موجب رونق اقتصادی خواهد شد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید