واکنش ایران به افزودن اسامی جدید به فهرست تحریم‌های آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 327760
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
وزارت خارجه ایران به افزودن اسامی جدید به فهرست تحریم های یکجانبه آمریکا به بهانه کمک به برنامه موشکی ایران واکنش نشان داد.

اتاق خبر - حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان دربارۀ افزوده شدن اسامی جدید به فهرست تحریم های آمریکا گفت: برنامه موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام نداشته و ناقض قطعنامه ٢٢٣١ شوراي امنيت نیست.

این برنامه اهدافی کاملا دفاعی داشته و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی را از حقوق مشروع و قانونی اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند. دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس دستور صریح مورخ 10 دی 1394 رئیس جمهور محترم به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به هر اقدام مداخله جویانه آمریکا علیه برنامه های دفاعی اش با تقویت توان دفاعی موشکی خود پاسخ خواهد داد.

جابری انصاری سخنگوي وزارت امور خارجه تاکید کرد: امروز و در فضاي پسابرجام، دوران ايران ستيزي و تمسك به دلايل واهي براي تهديدانگاري جمهوري اسلامي ايران به سرآمده و در شرايط امنیتی حاد و خطرناك جاری، توانمندی‌های دفاعی و غیر تهاجمی جمهوری اسلامی ایران عامل مهم ثبات و امنیت منطقه بوده و صرفاً برای پاسداری از حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مبارزه با پدیده شوم تروریسم و افراط گرائی و در جهت منافع مشترک منطقه‌ای و جهانی می‌باشد.

وي در پايان ابراز امیدواری کرد: دولت آمريكا به جاي اقداماتي كه تنها نتيجه آن كمك به بي ثباتي در منطقه و جهان است، به نيازهاي امنيتي جدي منطقه غرب آسیا همچون خلع سلاح هسته اي رژيم صهيونيستي، توقف جنايات و جنگ افروزي متحدين آمریکا در سوريه و يمن، و مبارزه واقعي با داعش و گروه هاي تروريستي تكفيري بپردازد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید