«خندوانه» آکروباتیک شد | اتاق خبر
کد خبر: 327808
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1395 - 16:54
در هفتمین شب از سری نوروزی
ارشا اقدسی طراح بدلکار سینما و تلویزیون اجرای لب آهنگ خود را در برنامه «خندوانه» که روی آنتن شبکه نسیم می رود با حرکات آکروباتیک و چرخش در آسمان و فرود به زمین همراه کرد.

اتاق خبر- ارشا اقدسی طراح بدلکار سینما و تلویزیون اجرای لب آهنگ خود را در برنامه «خندوانه» که روی آنتن شبکه نسیم می رود با حرکات آکروباتیک و چرخش در آسمان و فرود به زمین همراه کرد.

برنامه «خندوانه» که از شبکه نسیم پخش می شود شب گذشته پنجم فروردین ماه میزبان امید حاجیلی خواننده، امیرحسین مدرس مجری و بازیگر و ارشا اقدسی بدلکار بود.

رامبد جوان در این برنامه از نگهداری و مراقبت از آب سخن گفت و بیان کرد که کمپین «قطره قطره» با سه میلیون و چند هزار نفر عضو بزرگترین کمپینی است که در این کشور راه اندازی شده است.

مدرس اولین شرکت کننده برنامه برای اجرای لب آهنگ بود و در توضیحی درباره لب خوانی خود گفت: این کار از مجموعه آثار اسماعیل مهرتاش است و از ترانه های تهران قدیم است. آیین نوروزی خوانی در هر منطقه ای در تهران بزرگ به شیوه های مختلف اجرا می شده است که امروزه فراموش شده است. ترانه سمنو که قرار است آن را لب خوانی کنم به یکی از آیین های نوروزی خوانی در دهه ۳۰ و ۴۰ می پردازد.

وی بعد از آن کتش را روی دوشش انداخت و با یک گاری رنگین که سفره هفت سین روی آن چیده شده بود لب آهنگ خود را آغاز و با اکت هایی آیینی و نمایشی همراه کرد. این ترانه قدیمی که «سمنو» نام داشت، اینگونه شروع شد: «سمنو آی سمنو مال هفت سین سمنو»

بعد از آن ارشا اقدسی طراح بدلکار سینما و تلویزیون دیگر مهمان برنامه بود که از بدو ورود اجرای لباهنگ را با حرکات آکروباتیک همراه کرد. وی با طنابی کشی که به او وصل شده بود به زمین فرود آمد و تا پایان اجرای خود را با این حرکات همراه کرد و در پایان نیز حرکات خود را با چرخشی در هوا به اتمام رساند.

جوان بعد از اجرای او بیان کرد که چند نفر برای انجام این حرکات او را همراهی کرده اند و مدرس خطاب به اقدسی گفت: اگر من می دانستم شما با عِده و عُده می آیید من هم همه صنف سمنوفروشان و رفقای جناب خان و لبوفروشان را با خود می آوردم.

دو شرکت‌کننده از تبلیغات ویژه ای برای جمع کردن رای استفاده نکردند و مدرس دلیل حضورش در این برنامه را تنها برای شاد کردن مردم دانست.

جناب خان در دو شب گذشته در این برنامه حضور نداشت.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید